Liverpool upisao sedmu uzastopnu pobjedu svladavši West Ham United s minimalnih 1-0

epa09804367 Liverpool's goalkeeper Alisson Becker (L) in action with West Ham United's Pablo Fornals (R) during the English Premier League soccer match between Liverpool FC and West Ham United at Anfield, Liverpool, Britain, 05 March 2022.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Liverpoola s minimalnih su 1-0 svladali West Ham United u 28. kolu engleske Premier lige i tako došli do sedme uzastopne pobjede u ovom natjecanju.

Jedini pogodak na uzbudljivoj i kvalitetnoj utakmici postigao je Sadio Mane u 27. minuti.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić bio je u početnoj postavi gostiju i igrao je do 61. minute. U 39. minuti je bio u dobroj prilici, šutirao iz kaznenog prostora, ali su njegov udarac blokirali igrači LIverpoola.

Vodeći Manchester City ima 66 bodova, a Liverpool sada zaostaje samo tri boda. Chelsea je treći sa 53 boda. Nakon prvog poraza u posljednjih pet ligaških utakmica West Ham je ostao na petom mjestu sa 45 bodova.

Chelsea je kao gost svladao Burnley sa 4-0, a istim rezultatom je Aston Villa pred svojim navijačima pobijedila Southampton u utakmicama 28. kola engleske Premier lige.

Nakon blijedog prvog poluvremena James je doveo Chelsea u vodstvo kod Burnleyja u 47. minuti, uslijedila su dva pogotka Kaija Havertza (52, 55), a pobjedu je zapečatio Pulisic (69).

Mateo Kovačić je za goste igrao od 70. minute.

Aston Villa je na poluvremenu već vodila 2-0 golovima Watkinsa (9) i Luiza (44). Na početku drugog dijela mrežu Southamptona još su zatresli Coutinho (52) i Ings (54).

Važnu domaću pobjedu u borbi za opstanak ostvario je Newcastle koji je sa 2-1 bio bolji od Brightona. Fraser (12) i Schar (14) su donijeli dva gola prednosti “svrakama”, a Dunk (55) je uspio samo smanjiti.

Brentford je, pak, profitirao na gostovanju kod Norwicha. Gosti su slavili sa 3-1, a ‘hat-trick’ je postigao Ivan Toney (32, 52-11m, 57-11m) s time da su druga dva pogotka pala iz kaznenih udaraca. Pukki (90+2) je postigao utješni gol za Norwich koji je sa samo 17 bodova na začelju i sve bliži povratku u Championship.

Mateta (19) i Zaha (34-11m) donijeli su pobjedu Crystal Palaceu na gostovanju kod Wolverhamptona.

Nogometaši Leicester Cityja svladali su Leeds United sa 1-0 (0-0) u prvoj utakmici subotnjeg programa. Pobjedu “lisicama” donio je Harvey Barnes pogotkom u 67. minuti.