LIGUE 1: Pogodak Tome Bašića, prva pobjeda Nike Kovača

12.06.2019. , Pula - Stadion Aldo Drosina. Prijateljska medjunarodna nogometna utakmica U-21, Hrvatska-Danska. Toma Basic

Goran Kovacic/PIXSELL

U 2. kolu Ligue 1 Bordeaxu je slavio na gostovanju kod Angersa rezultatom 0:2 (0:2), a drugi pogodak na susretu djelo je hrvatskog veznjaka Tome Bašića. Za 23-godišnjaka ovo je prvi zgoditak u aktualnoj sezoni nakon što je u prošloj postigao dva gola, po jedan u prvenstvu i kupu.

Bordeaux je u vodstvo došao u 25. minuti preko Maje, a Bašić je poentirao samo dvije minute kasnije kada se nakon dodavanja Hwanga odlično snašao pred vratarem Bernardijem.

Nakon remija protiv Reimsa prvu pobjedu na klupi Monaca upisao je bivši hrvatski izbornik Niko Kovač. Momčad iz Kneževine slavila je na gostovanju kod Metza rezultatom 0:1 (0:1), a strijelac jedinog gola na susretu bio je Badiashile koji je poentirao u 22. minuti. Monaco je do konca susreta uspio sačuvati stečenu prednost iako je od 47. minute imao igrača manje nakon što je isključen Fofana.

Pobjedu na gostovanju zabilježio je i mladi hrvatski reprezentativac Domagoj Bradarić koji odigrao čitavu utakmicu za Lille koji je pogotkom Bambe slavio kod Reimsa.