LIGA PRVAKA Teški porazi dva buduća Dinamova suparnika, PSG sretno pobijedio Gironu, remi Cityja i Intera

Soccer Football - Champions League - Manchester City v Inter Milan - Etihad Stadium, Manchester, Britain - September 18, 2024 Inter Milan's Marcus Thuram in action with Manchester City's Josko Gvardiol REUTERS/Phil Noble Photo: Phil Noble/REUTERS

Phil Noble/REUTERS

U srijedu je odigrano još šest utakmica prvog kola Lige prvaka a u ogledu dvaju budućih Dinamovih suparnika Celtic je na svom stadionu s 5-1 pomeo bratislavskog Slovana. Za Celtic golove je postiglo pet različitih strijelaca dok je za momčad iz Slovačke Marko Tolić asistirao za gol Kevina Wimmera u 61. minuti za 3-1.

Manchester City i Inter su odigrali bez golova u utakmici u kojoj su obje momčadi imale više velikih šansi za pogodak. Na kraju je remi najrealniji ishod, City je očekivano više držao posjed dok je Inter itekako prijetio iz kontri. Joško Gvardiol igrao je cijelu utakmicu za City, u zadnjih 20-ak minuta imao je jedan opasan šut i jedan izvrstan centaršut na glavu Gundogana koji s par metara nije uspio svladati Yana Somera.

Club Brugge je do 76. minute na svom stadionu bio ravnopravan Borussiji Dortmund a onda do kraja primio tri gola, dva gola zabio je Jamie Bynoe-Gittens, jedan Serhou Guirassy.

PSG je tek u 90. minuti na Parku Prinčeva slomio Gironu i to autogolom vratara Paula Gazzanige, Nuno Mendes je probio lijevi bok i oštro ubacio u sredinu a vratar španjolske momčadi je nekako sam sebi zabio, lopta mu je prošla kroz ruke i noge i skrenula u gol.

Sparta Prag je jedna od pet momčadi Lige prvaka koje, po Transfermarktu, imaju manju vrijednost od Dinama no Čehe to nije omelo da u prvom kolu doslovno pometu RB Salzburg. Austrijska momčad imala je 66 posto vremena loptu u svom posjedu ali uz ukupni omjer udaraca na gol 11-11 golove su zabijali samo Pražani, završilo je 3-0.

Bologna je u Ligi prvaka na svom stadionu po jakoj kiši debitirala remijem bez golova protiv Šahtara. Ukrajinski klub imao je najveću šansu za gol no Georgij Sudakov u četvrtoj minuti nije zabio iz kaznenog udarca. Do kraja je Bologna bila bolja, puno više prijetila, u 52. minuti blizu pogotka bio je i Nikola Moro no završilo je 0-0.