LIGA PRVAKA Splitski Jadran slavio u Gruziji

08.10.2024., Split -Bazeni Poljud- Utakmica 1. kola Lige prvaka vaterpolista izmedjuu Jadrana i Radnickog iz Kragujevca
Pobjeda Jadrana izborena petercima. rezultat 15- 13 za Jadran.
Jerko Marinic Kragic Photo: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Ivana Ivanovic/PIXSELL

Vaterpolisti splitskog Jadrana u susretu su 2. kola skupine B Lige prvaka kao gosti svladali Dinamo iz Tbilisija sa 16-10 (5-3, 2-3, 5-1, 4-3).

Ključnom se pokazala treća četvrtina koju su igrači hrvatskog prvaka dobili sa 5-1 i minimalnu prednost s poluvremena “podebljali” na 12-7 uoči posljednjih osam minuta.

Jerko Marinić Kragić s četiri i Loren Fatović s tri gola bili su najefikasniji kod Jadrana, dok su u domaćem sastavu dvostruki strijelci bili Vapenski, Adeišvili i Magrakvelidze.

Nakon dva kola Jadran ima pet bodova, dok je Dinamo bez bodova. U ovoj skupini su još Ferencvaros i Radnički iz Kragujevca koji će svoj susret 2. kola igrati kasnije u utorak u Kragujevcu. Trenutačno Ferencvaros ima tri, a Radnički jedan bod.