LIGA PRVAKA Hat-trick Viniciusa za preokret Reala od 0-2 do 5-2, Aston Villa prva do devet bodova

Soccer Football - Champions League - Real Madrid v Borussia Dortmund - Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - October 22, 2024 Borussia Dortmund's Donyell Malen in action with Real Madrid's Luka Modric REUTERS/Susana Vera Photo: SUSANA VERA/REUTERS

SUSANA VERA/REUTERS

Real je na Santiago Bernabeu stadionu u sjajnoj utakmici trećeg kola Lige prvaka nakon minusa od dva gola pobijedio Borussiju Dortmund s 5-2. Luka Modrić je za Real krenuo u prvom sastavu i igrao do 71. minute kad ga je zamijenio Eduardo Camavinga. Nakon tri kola Lige prvaka i Real i Borussia su na šest bodova iz po dvije pobjede i jednog poraza.

Prvih 15-ak minuta utakmice igra je potpuno pripala Realu, Dortmund se tek oko 20-minute probudio, preuzeo posjed a onda u 30. i 34. minuti zabio dva gola. Za prvi Serhou Guirassy je primio loptu  leđima prema golu u 16 metara domaćih i sjajno u prostor desno dao Donyellu Malenu koji trese mrežu a kod drugog Malen je prošao po desnoj strani i gurnuo u sredinu gdje je natrčao Jamie Bynoe-Gittens i neometano zabio s par metara u gol. Tri minute kasnije Real je dvaput u nekoliko sekundi razmaka pogodio gredu, prvo Rodrygo pa odmah zatim i Jude Bellingham čija lopta je zatim pala točno na gol-crtu.

Trener Dortmunda Nuri Sahin u 55. minuti iz igre je povukao Bynoe-Gittensa i uveo stopera Waldemara Antona te tako očito napravio uslugu Realu koji je u 60. i 63. zabio dva gola. Rudiger je zabio glavom sa pet metara na ubačaj Mbappea a tri minute kasnije jedan igrač Dortmunda je uklizao Mbappeu međutim pritom je dodao loptu do otvorenog Viniciusa Juniora koji bez problema zabija za 2-2. Nakon silnih Realovih napada u nastavku utakmice Madrižani su do trećeg gola došli u 83. minuti, opet je slučajni asistent bio jedan igrač Dortmunda koji je nehotice odigrao dupli pas s Lucasom Vasquezom koji je topovski opalio iskosa s desne strane i postavio 3-2. Uzdrmanu Borussiju dokrajčio je Vinicius, još tri minute kasnije Brazilac je povukao loptu sa nekih 25 metara od svog gola, u sprintu istrčao do Dortmundovih 16 metara i pogodio uz samu lijevu vratnicu za 4-2. Ni to nije bilo sve od Viniciusa, u trećoj minuti nadoknade izvrtio je cijelu obranu Dortmunda i zabio za 5-2.

Od ostalih utakmica treba izdvojiti 2-0 pobjedu Aston Ville nad Bolognom zahvaljujući kojoj je klub iz Birminghama prvi u Ligi prvaka došao do devet bodova. Stuttgart je napravio pravu senzaciju u Torinu i pobijedio s 1-0 golom El Billala Tourea u drugoj minuti nadoknade. Prethodno je Danilo dobio crveni karton u 84. minuti a Enzo Millot s 11 metara nije doveo Stuttgart u vodstvo.

PSV je na gostovanju preživio napade PSG-a i u utakmici s omjerom šuteva na gol 26-8 izvukao bod s rezultatom 1-1. Milan je s 3-1 pobijedio Club Brugge, Christian Pulišić je nastavio briljirati, zabio je za sedmi gol sezone za 1-0 a nakon što su gosti ostali sa čovjekom manje i izjednačili, Tijani Reijnders je s dva gola postavio 3-1. Monaco je nakon boda na Maksimiru s uvjerljivih 5-1 kod kuće pobijedio Crvenu zvezdu koja je s nula bodova i gol-razlikom 2-11 predzadnja nakon tri kola, zadnji je sljedeći Dinamov suparnik Slovan Bratislava koji je večeras izgubio s 12-0 od Girone i ima nula bodova i gol-razliku 1-11.