LIGA NACIJA Sjeverna Makedonija osigurala prolazak, Engleska lako protiv Finske

epa11657477 Arttu Hoskonen (C) of Finland and Jude Bellingham (R) of England in action during the UEFA Nations League group B match between Finland and England in Helsinki, Finland, 13 October 2024.  EPA/Kimmo Brandt

EPA/Kimmo Brandt

Nogometna reprezentacija Sjeverne Makedonije osigurala je jednu od prve dvije pozicije u skupini 4, trećeg razreda Lige nacija, nakon što je u Eerevanu pobijedila Armeniju sa 2-0.

Golove za važnu pobjedu gostiju zabili su Bojan Miovski u 72. minuti, te Isnik Alimi u 85. minuti.

Makedonija sada vodi na ljestvici sa 10 bodova, Armenija je ostala na četiri boda, treća je Latvija s tri boda i susretom manje, dok Farski Otoci imaju dva boda i također, utakmicu manje.

Pobjednik skupine izborit će direktan plasman u Ligu B, dok druga pozicija vodi u doigravanje za viši rang natjecanja.

‘PROCURILO’ U PRIJENOSU Srpski nogometaši slavili uz pjevača koji veliča ratne zločince

U susretu 4. kola skupine 2, drugog razreda Lige nacija Engleska je u Helsinkiju pobijedila Finsku sa 3-1 ostvarivši treću pobjedu u skupini.

Bila je to deveta engleska pobjeda u 11 međusobnih susreta protiv Finske, uz dva remija.

Golove u pobjedi Gordog Albiona zabili su Jack Grealish u 18. minuti, Trent Alexander-Arnold u 74. minuti, te Declan Rice u 84. minuti, dok je za domaćine zabio Arttu Hoskonen u 87. minuti.

Engleska baš kao i u nedavnom susretu protiv Grčke, veći dio susreta nije briljirala. Međutim, ovoga puta je ipak uspjela osvojiti tri boda.

Nakon domaćeg poraza od Grčke (1-2), finalisti s posljednja dva EURO-a bili su pod velikim pritiskom. Posebice, privremeni izbornik Lee Carsley.

Na ljestvici skupine  vode Grčka i Engleska sa po devet bodova, no Grke večeras očekuje susret protiv Irske.

OVO VRIJEDI POGLEDATI ‘Bomba’ bivšeg igrača Hajduka za važna tri boda Slovenije u Ligi nacija