LA LIGA Lewandowski donio Barceloni tri boda, Budimirova Osasuna upisala prvu pobjedu

Barcelona's Polish forward #09 Robert Lewandowski celebrates scoring his team's second goal during the Spanish league football match between FC Barcelona and Athletic Club Bilbao at the Estadi Olimpic Lluis Companys in Barcelona on August 24, 2024.,Image: 901266941, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: LLUIS GENE / AFP / Profimedia

LLUIS GENE / AFP / Profimedia

Barcelona je po drugi put ove sezone slavila sa 2-1, a u drugom kolu LaLige momčad Hansija Flicka svladala je Athletic Bilbao kao domaćin na Olimpijskom stadionu Lluis Companys.

Vodeći pogodak za katalonsku momčad postigao je Lamine Yamal u 24. minuti. Gosti su izjednačili u 42. minuti, a strijelac iz kaznenog udarca bio je Ohian Sancet. Pobjedu Barceloni donio je Robert Lewandowski pogotkom u 75. minuti.

Barcelona je produžila niz domaćih prvenstvenih utakmica bez poraza od Athletica. Momčad iz Bilbaa nije slavila u najvećem katalonskom gradu još od rujna 2021.

BARCELONA DESETKOVANA Umjesto da prodaju prvotimca, on se ozbiljno ozlijedio

Barcelona se tako bodovno izjednačila sa Celtom Vigo na vrhu ljestvice sa šest bodova. Po četiri boda imaju Villarreal i Osasuna. Athletic je s jednim bodom pao na 15. poziciju.

Nogometaši Osasune došli su do prve pobjede u novoj sezoni španjolske LaLige svladavši u Pamploni Mallorcu sa 1-0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Ruben Garcia u 55. minuti.

Ante Budimir je bio u početnoj postavi pobjedničke momčadi i u prvom je poluvremenu imao tri udarca, dva nogom i jedan glavom, ali nije uspio postići prvi pogodak u novoj sezoni. Igrao je do 80. minute.

U subotu će još igrati Espanyol – Real Sociedad i Getafe – Rayo Vallecano (21.30).