KVALIFIKACIJE ZA SP Brazil gubio, pa napokon upisao pobjedu, Argentina kiksala

epa11653790 Darío Osorio (L) of Chile in action against Endrick Felipe (R) of Brazil during the CONMEBOL FIFA World Cup 2026 qualifier soccer match between Chile and Brazil at Nacional Julio Martinez Pradanos Stadium in Santiago, Chile, 10 October 2024.  EPA/Elvis González

EPA/Elvis González

Brazil je u četvrtak slavio u gostima 2-1 nad Čileom u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo zahvaljujući pogotku Luiza Henriquea u 89. minuti, a Argentina je odigrala neriješeno 1-1 s Venezuelom.

Nakon razočaravajućeg poraza od Paragvaja, Brazil je doživio šok nakon što je Eduardo Vargas doveo domaću reprezentaciju u vodstvo lijepim udarcem glavom nakon ubačaja Felipea Loyole u drugoj minuti susreta.

Čile je propustio prilike za povećanje vodstva, ali je Brazil uspio izjednačiti u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena pogotkom Igora Jesusa. Brazil je kontrolirao drugo poluvrijeme i na kraju utakmice došao do pobjede kada je Luiz Henrique zabio gol s ruba kaznenog prostora i donio peterostrukim svjetskim prvacima tri prijeko potrebna boda.

Pobjeda je podigla Brazil na četvrto mjesto na ljestvici s 13 bodova, dva manje od trećeplasiranog Urugvaja i osam od vodeće Argentine.

Argentina je u četvrtak odigrala neriješeno 1-1 protiv Venezuele, a Lionel Messi, koji se vratio nakon ozljede, asistirao je Nicolasu Otamendiju u 13. minuti za vodstvo.

Međutim Venezuela je izjednačila je u drugom poluvremenu golom Josea Salomona Rondona i sada je sedma na ljestvici s 11 bodova. Argentina je prva na ljestvici s 19 bodova i u utorak će se susresti s Bolivijom, dok Venezuela gostuje kod Paragvaja.

Bolivija je s 1-0 svladala Kolumbiju, a Ekvador je odigrao 0-0 s Paragvajem. Obje reprezentacije imaju po 12 bodova, ali Ekvador je peti, a Bolivija šesta.

VELO TAJNE Haaland ispisao povijest pa šokirao suigrače: ‘Saznali smo preko Instagrama’