KVALIFIKACIJE Celje peticom kroz Estoniju, kiks Veleža protiv Andoraca, Albanci u Banja Luci tražili prekid zbog provokacija

NK Celje

U sjeni Eura ovog su tjedna prvim kolom počele kvalifikacije za Ligu prvaka, u utorak i sijedu odigrano je 14 utakmica klubova s najnižim koeficijentima te još dvije utakmice Konferencijske lige. Hrvatski klubovi kreću od drugog pretkola ali su zato na terene već izašli klubovi iz našeg najbližeg okruženja.

Prvak Slovenije Celje pod vodstvom bivšeg trenera Dinama Damira Krznara s 5-0 je u gostima pobijedilo estonsku Floru Talinn. Za Celje su u prvom sastavu bili Žan Karničnik, desni bek koji se tek vratio s Eura gdje je standardno igrao za Sloveniju, Hrvat Luka Bobičanec te Luka Menalo, bivši igrač Dinama i Rijeke dok je bivši hajdukovac Ivan Brnić ostao na klupi. Golove su zabili Aljoša Matko, Damjan Vuklišević, Mark Zabukovnik, Rolando Aarons i Tamar Svetlin a Matko je kod 2-0 promašio iskoristiti kazneni udarac.

Zanimljivo je bilo na utakmici Borca iz Banja Luke i Egnatije, prvaka Albanije. Naravno, zanimljivo u smislu događanja na tribini, ne toliko onoga na terenu. Završilo je pobjedom Borca 1-0, Damir Hrelja je zabio u šestoj minuti nadoknade drugog poluvremena a Albanci su utakmicu zaključili s dva igrača manje, jedan su dobili u 58. a drugi u 11. minuti nadoknade. Za Borac su u prvom sastavu bili bivši igrač Osijeka i Rijeke Zoran Kvržić, bivši Riječanin Stjepan Grahovac dok je bivši igrač Gorice i Varaždina Maks Juraj Celić ostao na klupi. Što je bilo na tribinama? Naravno, provokacije, navijači domaćih izvjesili su zastavu Republike Kosovo ali u bojama srpske zastave a igrači i vodstvo albanskog kluba u jednom su momentu tražili prekid utakmice zbog skabndiranja “Kosovo je Srbija”.

Mostarski Velež je opet razočarao navijače, prošle sezone ispao je od Hamrun Spartansa s Malte, sada je u prvoj utakmici kvalifikacija za Konferencijsku ligu na svom stadionu odigrao 1-1 protiv Inter Escaladesa iz Andore. Bivši trener Šibenika Damir Čanadi na teren je poslao pet bivših HNL-ovaca, međutim Karlo Išasegi, Dino Halilović, Tonči Mujan, Mihael Mlinarić te Ante Oreč koji je ušao s klupe i asistirao Brazilcu Alvesu Luciju za 1-1 nisu donijeli potrebnu prevagu.