KUP Gorica tek nakon jedanaesteraca prošla u Đakovu

30.08.2024., Velika Gorica - SuperSport HNL, 5. kolo, HNK Gorica - HNK Sibenik. Dino Mikanovic, Marko Kolar Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak/PIXSELL

Svi prvoligaši koji su u srijedu nastupili u 16-ini finala Hrvatskog nogometnog kupa izborili su prolazak u osminu finala.

Lokomotiva je kao gost preokretom sa 4-2 u Samoboru svladala istoimenog domaćina. Samobor je poveo 2-0 golovima Kulenovića (11) i Brekala (16), ali Lokomotiva je s dva gola čopa (26, 45) do poluvremena uspjela izjednačiti da bi Mudražija (54) i Vranjković (58) u nastavku pogađali za pobjedu favorita.

Slaven Belupo je kao gost svladao drugoligaša Kustošiju s minimalnih 1-0 golom novopridošlog Nestorovskog u 55. minuti.

Pobjedu od jednog gola razlike ostvario je i Varaždin koji je svog domaćina Gaj iz Mača svladao sa 2-1. Varaždinci su u prvom poluvremenu poveli sa 2-0 golovima Latkovića (15) i Dabre (38), a u nastavku je Šaban (56) ublažio poraz domaćih.

Gorica je u Đakovu prolazak izborila tek boljim izvođenjem 11-eraca. Nakon 90 minuta bilo je 0-0 da bi Dju u 93. minuti doveo Goricu u prednost, ali je Dogan u 118. poravnao na 1-1 pa su o pobjedniku odlučivali udarci s bijele točke prilikom kojih su Goričani bili uspješniji sa 5-4.

Prošlosezonski prvoligaš Rudeš slavio je u Pitomači kod istoimenog domaćina sa 2-1. I tu je domaćin poveo golom Akassoua (4), ali su Stipić (11) i Brajković (76) odveli goste dalje.

U susretima Slavonija Požega – Oriolik, Bednja Beletinec – Belišće, Bjelovar – Jaska Vinogradar i Dugopolje – BSK Bijelo Brdo slavili su domaćini. U Beletincu su Kulji (32), Puškadija (48) i Dias da Silva (90+1) osigurali 3-0 pobjedu Bednje, u Dugopolju je strijelac jedinog gola na utakmici bio Kekez (36), u Bjelovaru je bilo uvjerljivih 4-0 za domaće za koje su pogađali Gabrić (1), Alanni (26), Gibanjek (37) i Letina (90), dok su strijelci za 3-0 pobjedu Slavonije protiv Oriolika bili Jagodić (45+1) i Šubara (50. 54).

Još u utorak su dalje prošli Šibenik, Istra 1961 i Mladost iz Ždralova.

Dvoboj Bilogora 91 – Hajduk na programu je 17. rujna, dan kasnije će se sastati Neretvanac – Rijeka i Varteks – Osijek, dok će 16-inu finala zaključiti Banjole – Dinamo 25. rujna