KRSTOVIĆ JUNAK PA TRAGIČAR Parma u Lecceu do 93. minute s desetoricom gubila 2-0 pa na kraju uzela bod

US Lecce V Parma Calcio 1913 2024 2025 Nella foto Antoine Hainaut (Parma Calcio 1913)

Photo Press - World

Lecce i Parma, klubovi Serie A koji su u prva četiri kola upisali po jednu pobjedu i remi te dva poraza, susreli su se u subotu navečer pred 25.503 gledatelja na Via Del Mare stadionu i odigrali, malo je reći, uzbudljivu utakmicu. Četiri gola, dva u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena i dva crvena kartona obilježili su ovu utakmicu nakon koje su neusporedivo zadovoljniji bili gostujući igrači i navijači.

Parma je gledano svih 90 minuta bila bolja momčad i zasluženo je uzela bod iako je do kraja regularnog vremena sve upućivalo na to da će bodovi ostati u Lecceu. Domaći su poveli golom 19-godišnjeg Patricka Dorgua, danskog krilnog igrača koji je u rujnu upisao premijerna dva nastupa za reprezentaciju a kojeg se ljetos povezivalo s Tottenhamom i Arsenalom.

Francuski desni bek u dresu Leccea Frederic Guilbert je u 47. minuti imao lagano pomračenje uma pa je za nokaut suparničkog igrača dobio crveni karton no samo 11 minuta kasnije Parmi se dogodila dvostruka nevolja: prvo je Matteo Cancellieri dobio crveni karton jer je na 20 metara od svog gola srušio Dorgua koji je u kontri bježao obrani gostiju a onda je iz tog slobodnog udarca Nikola Krstović povisio na 2-0.

I onda, u sudačkoj nadoknadi, kreće ludilo: Krstović u drugoj minuti nadoknade vuče kontru i umjesto asistencije suigraču koji ima prazan gol odlučuje se driblati vratara koji mu uzima loptu. Umjesto 3-0, ide se na 2-2. Minutu kasnije Pontus Almqvist, prošlosezonski igrač Leccea, nakon gužve u 16 metara smanjuje na 2-1 a na isteku pete minute nadoknade Francuz Antoine Hainaut se na centaršut 19-godišnjeg Tunižanina Anasa Haja Mohameda bacio na loptu i glavom krasno zabio za 2-2.

OZNAKE: Italija, parma, serie a, lecce