KOPIRAO NBA ZVIJEZDU Olmo objasnio proslavu prvog gola za Barcelonu: ‘Dugo sam ovo čekao…’

Dani Olmo of FC Barcelona during the Spanish championship La Liga football match between Rayo Vallecano and FC Barcelona on 27 August 2024 at Vallecas stadium in Madrid, Spain - Photo Irina R Hipolito / Spain DPPI / DPPI,Image: 902048302, License: Rights-managed, Restrictions: Hungary Out, Model Release: no, Credit line: Irina R Hipolito / AFP / Profimedia

Irina R Hipolito / AFP / Profimedia

Barcelona je u trećem kolu La Lige stigla i do treće pobjede. Nakon nevjerojatnih 2125 dana, na gostovanju kod Raya Katalonci su napokon došli do pobjede 2:1, no ne bez velike muke i problema. Rayo je poveo golom Unaija Lopeza već u devetoj minuti. Preokret je stigao u drugom poluvremenu.

Dani Olmo je u igru ušao u 46. minuti umjesto Ferrana Torresa, a u 60. minuti Pedri je izjednačio. Barca je pokušavala doći do pobjede, stvarala je šanse, ali sve do 82. minute nije mogla do gola. Onda se pojavio Dani Olmo, koji je preciznim udarcem zabio za pobjedu u svom debiju za Katalonce. Olmo je proglašen igračem utakmice.

“Čekao sam dugo na ovo, otkad sam došao veselim se debiju. Prošlo je puno vremena otkad je Barcelona tu zadnji put slavila. Osjećao sam se dobro fizički, bio sam spreman i jako sretan jer sam pomogao momčadi. Na koju god ne poziciju stavi trener, dat ću sve od sebe.

Igrao sam iza Roberta (Lewandowskog op.a.), ali mogu odigrati i na oba krila. Lamine (Yamal op.a.) me sjajno pronašao, zabio sam dobar gol. Poznajem njihovog golmana Cardenasa vrlo dobro jer smo prijatelji. Poseban je osjećaj zabiti prvi gol za Barcelonu baš njemu“, rekao je Olmo pa objasnio svoju proslavu gola.

“Ima NBA košarkaš kojeg jako volim – Damian Lillard. On radi tu proslavu kad pokazuje kao da ima sat na ruci kad zabije neke važne koševe. Svidjela mi se ta gesta i odlučio sam je koristiti u nogometu”, objasnio je novi Barcelonin as za španjolske medije.

NAPUNIO NASLOVNICE Olmo zabio za pobjedu u debiju i odmah oduševio Španjolce: ‘Poljubite sveca’

OZNAKE: Barcelona, dani olmo