Konferencija Ujedinjenih naroda o bioraznolikosti (COP15) u kineskom gradu Kunmingu je postavila temelje za novi sastanak sljedeće godine.
Oko tri tisuće delegata je sudjelovalo u razgovorima i forumima, koji bi trebali proširiti smjernice UN-ove konvencije o bioraznolikosti. Veliki broj govornika je prisustvovao programu putem interneta te su brojni forumi održani online.
Razgovori će se nastaviti u Ženevi u siječnju sljedeće godine, a drugi dio konferencije je na rasporedu u travnju i svibnju 2022. godine. Osnovan je fond konferencije, a sredstva i akcije će biti upotrijebljeni i usmjereni na smanjivanje posljedica “gubitka biološke raznolikosti u divljim staništima”.
Projekti će ciljati lokalne probleme, tj. pokušat će vratiti određene životinjske i biljne vrste, koje polako nestaju ili više ne obitavaju u svojim prirodnim staništima.
"We are looking forward to see the translation of what is written in these various documents, and what has been pronounced, into real action on the ground." — @mremae@TRF_Stories breaks down key outcomes from part 1 of #COP15 & looks to what comes next.https://t.co/NWZgQoFA2H
— UN Biodiversity (@UNBiodiversity) October 17, 2021
"Circularity is one important pillar of action that can put humanity back into harmony with #nature." @UNEP Executive Director @andersen_inger highlights the importance of investing in the regenerative cycle of nature. #ForNaturehttps://t.co/sGaTqmLk3U
— UN Biodiversity (@UNBiodiversity) October 17, 2021
Komentari