KANDIDAT ZA PROMAŠAJ SEZONE Igrač Derby Countyja nije zabio na prazan gol protiv svog bivšeg kluba

ebou adams derby county

Jez Tighe PSI-20389-0043

Vezni igrač Derby Countyja Ebou Adams (28) „ukrao“ je šou i postao glavna priča utakmice protiv Cardiffa iako, na njegovu sreću, prilika za gol koju je propustio realizirati u zadnjim trenucima utakmice nije njegovoj momčadi napravila bodovnu štetu. Derby je u petom kolu Championshipa s 1-0 pobijedio Cardiff i tako došao do devet bodova i diobe šestog mjesta a Adams će utakmicu pamtiti, kao što će od sada i svi njega pamtiti, po nevjerojatnom promašaju na samom kraju utakmice.

Cardiff je u šestoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena imao korner, svi igrači Derbyja su se vratili u obranu a kod gostiju je tek zadnji vezni Manolis Siopis ostao otprilike na centru. Nakon ubačaja jedan igrač Derbyja izbio je loptu na polovicu Cardiffa a Adams je u punom sprintu krenuo na suparničku polovicu. Siopis i vratar Jak Alnwick nisu najbolje komunicirali, zadnji vezni je prepustio loptu vrataru koji ju je neuspješno pokušao glavom izbiti pa je Adams krenuo sam prema golu.

Adams, bivši igrač Cardiffa, je doslovno samo trebao ušetati s loptom u gol i zabiti za 2-0 protiv svog nekadašnjeg kluba no nekako je uspio promašiti i u ne baš zavidnoj neformalnoj kategoriji najvećih promašaja sezone svrstati se na sam vrh, iako su prvenstva tek počela. Naravno, glavni komentari bili su kako Adams nije htio zabiti svojim bivšim prijateljima, no igraču Derbyja vjerojatno nije baš do šale iako na kraju taj njegov promašaj nije utjecao na konačni rezultat.