JUNAK FURIJE Jeste li primijetili kako je Merino proslavio pogodak? Vratio se 33 godine u prošlost i kopirao oca

epa11460412 Mikel Merino of Spain celebrates scoring the 2-1 goal during the UEFA EURO 2024 quarter-finals soccer match between Spain and Germany, in Stuttgart, Germany, 05 July 2024.  EPA/RONALD WITTEK

EPA/RONALD WITTEK

Španjolska je u nakon produžetaka pobijedila Njemačku 2-1 i izborila plasman u polufinale Europskog prvenstva u kojem će igrati protiv Francuske.

Junak odlučujućeg gola u 119. minuti bio je Mikel Merino koji je na asistenciju Danija Olma produžio put Španjolske na ovogodišnjem Euru.

Potpuna euforija zavladala je na tribinama nakon što je Merino postigao pogodak, ali ono što je ostalo zapamćeno bila je njegova proslava. Naime, Španjolac je nakon proslave sa suigračima obišao krug oko korner zastavice i stisnuo šake.

Nije to bila obična proslava. Rekreirao je proslavu oca Angela Merina koji je na istom stadionu u Stuttgartu prije 33 godine napravio isto.

Angel je bio igrač Osasune koja je u utakmici šesnaestine finala Kupa UEFA-e pobijedila Stuttgart 3-2. Jedan od strijelca bio je upravo Angel koji je u 17. minuti povećao vodstvo Osasune na 2-0 i proslavio upravo na isti način kao i sin 33 godine kasnije.

LEGENDE BIJESNE Dok pojedinima ‘krvari srce’ zbog Taylora, neki ga i brane: ‘Nije jasna i očita pogreška’

OZNAKE: euro 2024