JOŠ UVIJEK MOŽE Svijet se ponovno klanja Modriću: Protiv Atletica je srušio rekord i ispisao povijest

Real Madrid's Croatian midfielder #10 Luka Modric fights for the ball with Atletico Madrid's Uruguayan defender #02 Jose Gimenez during the Spanish league football match between Club Atletico de Madrid and Real Madrid CF at the Metropolitano stadium in Madrid on September 29, 2024.,Image: 913815885, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: OSCAR DEL POZO / AFP / Profimedia

OSCAR DEL POZO / AFP / Profimedia

Središnji susret osmog kola španjolskog prvenstva i veliki madridski derbi između Atletico Madrida i Real Madrida završio je bez pobjednika (1-1), a Atletico se poraza spasio u petoj minuti sudačke nadoknade.

Pogodak za aktualnog europskog i španjolskog prvaka zabio je Eder Militao u 64. minuti. Njegov snažan udarac s oko sedam metara pogodio je domaćeg braniča i promijenio smjer, ostavljajući Jana Oblaka nemoćnim.

Izjednačenje je uslijedilo u nadoknadi, u 95. minuti Angel Correa je nadmudrio vratara Courtoisa i napravio ludnicu na stadionu Metropolitano.

Utakmica, koja je inače prošla u prilično prijateljskoj atmosferi, prekinuta je na petnaestak minuta nakon pogotka jer su domaći navijači gađali predmetima vratara Real Madrida Thibauta Courtoisa.

‘Doktorska’ utakmica Modrića

Luka Modrić je igrao za Real do 86. minute te pritom još jednom dokazao da je još uvijek jedan od najboljih veznih igrača na svijetu, iako je nedavno proslavio 39. rođendan. Ovo mu je bio tek četvrti put od deset utakmica ove sezone da se našao u prvih 11 i to je apsolutno opravdao.

Naime, svih 58 Modrićevih dodavanja na utakmici mu je bilo precizno, što je jedinstveni pothvat ove sezone u najjačim ligama.

Osim toga, kapetan Reala i hrvatske reprezentacije postao je jedini igrač u ligama Petice ove sezone koji je imao savršen dodavački učinak, a da je više od 40 puta pokušao dodati loptu.

Opta dodaje da je Modrić s 58 uspješnih dodavanja postavio svoj rekord u 367 utakmica La Lige koje je dosad odigrao te da je to rekord igrača Reala u derbijima protiv Atletica najmanje od sezone 2005/06, od kada se prate takvi podaci.

KAOS U MADRIDU Pogledajte s čime su sve navijači Atletica gađali golmana Reala: Jedan imao nož