JEZIVO! Poljaci nemilosrdno vrijeđaju Livakovića, čak mu prijete i smrću

Warsaw, Poland, 151024. National Stadium. Soccer match UEFA Nations League, Group A, 4th round, Poland - Croatia. in the photo: Dominik Livakovic. Photo: / CROPIX Zagreb Croatia Copyright: xxDamirxKrajacx poljska_hrvatska84-151024,Image: 921556386, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Damir Krajac / imago sportfotodienst / Profimedia

Damir Krajac / imago sportfotodienst / Profimedia

Ne stišavaju se reakcije na nevjerojatnu utakmicu Poljske i Hrvatske u četvrtom kolu Lige nacija u Varšavi. Izabranici Zlatka Dalića su, u jednoj od najluđih utakmica u povijesti reprezentacije, remizirali 3:3, nakon što su gubili 1:0, pa vodili 3:1, a zatim posljednjih 20 minuta igrali s igračem manje.

Poljska je povela golom Piotra Zielinskog u 5. minuti. Hrvatska je preokrenula s tri gola u samo šest minuta preko Borne Sose (20), Petra Sučića (24) i Martina Baturine (26). Pred kraj prvog poluvremena Nicola Zalewski (45) je smanjio na 2:3. U drugom poluvremenu je Sebastian Szymanski (69) pogodio za konačnih 3:3.

Usprkos šest zabijenih golova, možda i ključan trenutak utakmice dogodio se u 76. minuti kada je, najblaže rečeno, kontroverzno isključen Dominik Livaković. On je nakon što je ispucao loptu zakačio Roberta Lewandowskog i zbog toga mu je španjolski sudac dao crveni karton.

Brojne uvrede, pa i prijetnja smrću

Brojni poljski novinari su se na društvenim mrežama zgrozili tim potezom Livakovića zahtijevajući nerealnu kaznu od 10 utakmica za našeg vratara. No, ima i onih koji su otišli korak dalje te su nemilosrdno vrijeđali Livakovića, a dobio je i jednu prijetnju smrću.

“Livakoviću, prljavi gade, brojiš zadnje dane. Bezvrijedni ku*vin sine. Tražit ću te. Naći ću te. I ubit ću te. Dječače, spavaj svake noći otvorenih očiju.”

Ostale objave Poljaka o njemu koje se ističu su: “Livakoviću, ku*vo bez digniteta, zamalo si ubio poljskog jurišnika. To nije bio normalni ulazak, nego napad. Da je ovo prava Poljska ti ne bi napustio zemlju, nego bi izravno sa stadiona bio odveden u zatvor“.

“Livaković, je*eni idiot je još iznenađen što je dobio crveni.”

Srećom, X, odnosno bivši Twitter, ima nultu toleranciju za ovakve objave te je većina već izbrisana, a nekima su i suspendirani profili.

DODATNI PROBLEM Livaković više neće braniti u Ligi nacija ove godine: Tko će ga zamijeniti?