JESU LI POGRIJEŠILI? Mađari bijesni na hrvatske suce: Pogledajte zašto su im poništili gol

Referee Igor Pajac CRO during the UEFA Europa League Matchday 2, Group G, between A.S. Roma - Servette F.C. on October 5, 2023 at the Olympic Stadium in Rome, Italy. Copyright: xDomenicoxCippitelli/IPAxSportx/x/xx IPA_40798360 IPA_IPA40798360,Image: 848267699, License: Rights-managed, Restrictions: PUBLICATIONxNOTxINxITA, Model Release: no, Credit line: Domenico Cippitelli/IPA Sport / / imago sportfotodienst / Profimedia

Domenico Cippitelli/IPA Sport / / imago sportfotodienst / Profimedia

Osim nogometaša, jučer su u europskim utakmicama bili u akciji i hrvatski suci. Tako je Igor Pajač bio glavni sudac utakmice Ferencvaroš – Tottenham, a iz VAR sobe su mu pomagali Mario Zebec i Ivan Bebek. Utakmica je završila 2:1 pobjedom za goste iz Londona, no Mađari smatraju da su upravo hrvatski suci utjecali na taj ishod.

Naime, Ferencvaros je u 17. minuti Barnabas Varga doveo u vodstvo, no označeno je zaleđe i gol je poništen. Nakon jednominutne VAR provjere, zaleđe je potvrđeno i gol je poništen.

Bilo je neosporno da je prilikom tog gola drugi igrač domaćih, Adama Traore bio u zaleđu, ali pasivnom, lopta nije išla prema njemu. No, on nije bio razlog poništenja gola. Provjeravao se Varga, strijelac gola i tu je bilo pitanje centimetara je li on u zaleđu ili ne.

Nakon provjere koja ja trajala oko minute, Zebec i Bebek javili su Pajaču da je bilo zaleđe te je sudac iz Svetog Ivana Zeline poništio gol. Mađari mu zamjeraju što je to napravio bez da je pregledao snimku situacije.

KOVAČIĆ ODUŠEVIO City ‘iskopao’ Gvardiolovu fotografiju iz djetinjstva: Reakcija njegovih suigrača je hit