JAPANDI STIL Savršeno nesavršeni interijeri za mir u kući i psihički mir

Autor:

Pexels

Dom je utočište, mjesto na kojem “punimo baterije”, u koji se možemo skloniti od svijeta, usporiti i predahnuti. Barem bi tako trebalo biti.

Živimo u vrlo kaotičnom vremenu. Sve je ubrzano, a taj nemir koji vani vlada unosimo i u kuću kroz gomilu obveza koje treba odraditi i virtualnu stvarnost koja je još kaotičnija. Stalno negdje žurimo, a i sve oko nas je ubrzano, čak i perilice posuđa i rublja peru brzinski na kratkim programima.

Domu treba vratiti umirujuću vibraciju kako bismo se i sami umirili, a to se može postići primjenom japandi stila u uređenju.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Natural Asthetik (@naturalasthetik)

Zamislite skandinavski hygge u kombinaciji s wabi-sabijem, zen budističkim konceptom koji slavi nesavršenosti prirode i dobit ćete japandi stil kojeg karakteriziraju:

Topli, neutralni tonovi

Paleta boja sastoji se od neutralnih tonova, bež, sive i bijele, s naglascima u tamnijim ili zemljanim tonovima.

“Plava, zelena, smeđa i crna mogu se koristiti uz krem ​​boje u predmetima kao što su vuneni tepisi, pamučni pokrivači i jastuci. Sve bi trebalo djelovati opuštajuće, usklađeno s vanjskim krajolikom koji se vidi kroz prozore”, objašnjava dizajnerica interijera Madelaine Mayer za portal Real Simple.

Povezanost s prirodom

Unošenje biljaka u interijer i prirodno svjetlo koje ulazi u dom kroz velike staklene stijene, ispunit će ovu zadaću.

Minimalizam

Naglasak je na jednostavnosti i funkcionalnosti. Da biste stvorili osjećaj minimalizma, dizajnerica Mayer savjetuje da stvorite prostor za skladištenje. “Ne morate baciti svoje stvari, već pronaći mjesto za njih. Mjesta za pohranu, unijet će red u vaš prostor“, dodaje.

Prirodni materijali i visokokvalitetna izrada

Upotreba drva, kamena i drugih prirodnih materijala koji stvaraju toplu i ugodnu atmosferu

 

View this post on Instagram

 

A post shared by INTERIOR DESIGN INSPO (@studio.debby)

Funkcionalnost

Namještaj i dekor imaju jasnu funkciju. Dominiraju jednostavne, elegantne linije.

Umjetnički elementi

Umjetnine poput japanskih kaligrafija ili skandinavskih tekstila, dat će posebnost prostoru.

Japanska i skandinavska estetika imaju povijest, nije ovo novi trend, samo je prilagođen vremenu u kojem živimo. “Skandinavski dizajneri posjećivali su Japan sredinom 1800-tih i vraćali se kući inspirirani”, kaže dizajnerica interijera Christina Higham za portal Real Simple.

Japandi stil naglašava udobnost, mir i ravnotežu, koja se postiže prihvaćanjem nesavršenosti, čineći prostor funkcionalnim, opuštajućim i estetski privlačnim.

Komentari

Morate biti ulogirani da biste dodali komentar.