Istra 1961 pobijedila Varaždin i ostala u igri za šestu poziciju

17.05.2024., Pula - Utakmica 35. kola SuperSport HNL-a NK Istra 1961 - NK Varazdin. Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Nel Pavletic / Pixsell

Istra 1961 je u prvoj utakmici 35. kola SuperSport HNL-a na stadionu Aldo Drosina u Puli slavila protiv Varaždina rezultatom 2:0 (0:0). Zeleno-žuti su do desete pobjede u sezoni došli golovima Matea Lisice i Hamze Jaganjca.

Momčad Paola Tramezzanija je tako ostala u igri za šestu poziciji važnu za rapodjelu novca od TV prava te se današnjem suparniku približila na bod zaostatka. Izabranici Nikole Šafarića su pak zabilježili 13. poraz, no i dalje sve drže u svojim nogama. U posljednjem kolu Varaždin će na stadionu Varteksa odmjeriti snage s Osijekom dok će Istra 1961 gostovati u Velikoj Gorici.

Do prvog gola na utakmici domaćin je došao početkom drugog poluvremena. Blagojević se u 47. minuti izborio za posjed na centru igrališta nakon čega je proigrao Lisicu koji je pobjegao obrani Varaždina te je s 15 metara prebacio istrčalog Zeleniku. Bio je to njegov treći pogodak u aktualnom HNL-u.

Konačan ishod susreta postignut je u 62. minuti. U brzoj i okomitoj akciji Zeleno-žutih Ekong je bio u ulozi asistenta, a Jaganjac se pored Laminea izborio za udarac s desetak metara te je poslao loptu pokraj čuvara mreže gostiju za svoj prvijenac u dresu Istre 1961.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 17 sati sastaju Rudeš i Lokomotiva, a u 19:10 počinje sraz Slaven Belupa i Dinama.