IPSWICH TOWN Tractor boysi s sedam igrača iz trećeligaške sezone su dugo, ali ipak nedovoljno, parirali Liverpoolu

Liverpool's Mohamed Salah scores his side's second goal during the English Premier League soccer match between Ipswich Town and Liverpool at Portman Road stadium in Ipswich

AP Photo/Alastair Grant

Nakon prvih 45 minuta činilo se da bi se u prvom kolu Premier lige na Portman Roadu moglo dogoditi veliko iznenađenje no na kraju se pokazalo da je Ipswich Town protiv Liverpoola zapravo nastavio gdje je stao prije 22 godine. Naime, u svibnju 2022. godine Ipswich je prije ispadanja iz Premier lige zadnju utakmicu odigrao baš protiv Liverpoola, završilo je tada 5-0 za Redse a sada je nakon 0-0 na poluvremenu favorizirana gostujuća momčad sa Arneom Slotom na klupi, nasljednikom velikog Jurgena Kloppa, golovima Dioga Jote (60.) i Mohameda Salaha (65.) došla do prva tri boda.

Tractor boysi su se u Premier ligu vratili nakon dvije čudesne sezone, u prvoj, 2022/23, osvojili su drugo mjesto u League One u ušli u Championship u kojem su senzacionalno osvojili drugo mjesto, s bodom manje od Leicestera, i direktno se promovirali u najviši rang.

U Ipswichu vjeruju u pojam kontinuitet, toliko stran, na primjer, nekim hrvatskim klubovima, pa su u današnju utakmicu ušli s, pazite sad – sedam igrača koji su bili dio prve momčadi u sezoni 2022/23, dakle koji su igrali treću ligu! Uz trenera Kierana McKennu (38), vratar Christian Walton, lijevi bek Leif Davis, stoper Luke Woolfenden, centralni veznjaci Massimo Luongo i kapetan Samy Morsy, desno krilo Wes Burns i prednji vezni Conor Chaplin bili su dio udarnih 11 Tractor boya u League One a danas su počeli utakmicu protiv Liverpoola, uz Marcusa Harnessa, napadača koji je u trećeligaškoj sezoni odigrao 40 utakmica i zabio šest golova a protiv Redsa je na otvaranju PL ušao s klupe.

Bit će zanimljivo vidjeti kako će se Ipswich s ovim kadrom nositi s premierligašima ali ne treba sumnjati da će puno neutralnih navijača na ovu momčad gledati s puno simpatija.