Imate loš dan? Samo se sjetite Meikayle Moore. U 36 minuta postigla je hat-trick – autogolova!

New Zealand defender Meikayla Moore wipes her face as she walks to the bench after being taken out of the game during the first half of the 2022 SheBelieves Cup soccer match against the United States Sunday, Feb. 20, 2022, in Carson, Calif. (AP Photo/Mark J. Terrill)

AP Photo/Mark J. Terrill/GuliverImage

Novozelandska nogometna reprezentativka Meikayla Moore ušla je u povijest nogometa nakon što je u pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo protiv SAD-a u u Los Angelseu prvom poluvremenu zabila čak tri pogotka u vlastitu mrežu.

Na turniru SheBelieves, koji se održava u raznim gradovima SAD-a, Moore je prvi put zabila u 5. minuti kada je htjela odbiti dodavanje Amerikanaca u korner. Samo minutu kasnije novozelandska obrambena igračica ponovno je nespretno intervenirala i ovoga puta glavom pogodila mrežu, a na 3-0 za SAD Moore je povisila u 36. minuti, kada je naizgled bezopasno dodavanje u kazneni prostor proslijedila u vlastitu mrežu.

Trener je nesretnu i uplakanu igračicu zamijenio u 40. minuti, a Amerikanci su na kraju slavili s 5-0.