IGRAČ UTAKMICE Livaković oduševio na gostovanju u Nizozemskoj: Trenutno je najbolji golman Europske lige

Fenerbahce goalkeeper Dominik Livakovic, during the match Twente - Fenerbahce at the Grolsch Veste for the UEFA Europa League - League phase - Matchday 2 season 2024-2025 in ENSCHEDE, Netherlands on 3 oktober 2024, photo by Stefan Koops / EYE4images/DeFodi Images Defodi-746_192495 *** Fenerbahce goalkeeper Dominik Livakovic, during the match Twente Fenerbahce at the Grolsch Veste for the UEFA Europa League League phase Matchday 2 season 2024 2025 in ENSCHEDE, Netherlands on 3 october 2024, photo by Stefan Koops EYE4images DeFodi Images Defodi 746 192495 Defodi-746,Image: 916078691, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Marcel van Dorst/DeFodi Images / imago sportfotodienst / Profimedia

Marcel van Dorst/DeFodi Images / imago sportfotodienst / Profimedia

Twente i Fenerbahče odigrali su u drugom kolu Europske lige 1-1. Michel Vlap je doveo nizozemski sastav u prednost u 29. minuti, a izjednačio je Dušan Tadić u 71. minuti. Dominik Livaković je branio za turski sastav.

Velike zasluge za podjelu bodova uz Tadića ima i Livaković, koji je bio najbolji igrač utakmice. Livaković je od Sofascorea dobio visoku ocjenu 8.5 nakon što je utakmicu završio s čak osam obrana, od kojih je šest stiglo nakon udaraca upućenih unutar njegova šesnaesterca.

Hvale ga i turski mediji pa tako navode da je “Livaković bio zid” i da je “ostavio svoj trag na stadionu De Grolsch Veste”.

Livaković je s ukupno 13 obrana trenutačno vodeći na listi golmana s najviše obrana u Europa ligi.