GOTOVO JE! Hrvatska izgubila od Srbije u vaterpolu u borbi za olimpijsko zlato

09.08.2024., Pariz, Francuska - XXXIII. Olimpijske igre Pariz 2024. Vaterpolo polufinalna utakmica, Madjarska - Hrvatska. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska vaterpolo reprezentacija u nedjelju igra treće finale ove godine, a uz osvojeno svjetsko zlato i europsko srebro, čeka se ishod i boja kolajne finalne utakmice Olimpijskih igara protiv Srbije u bazenu u La Defenceu.

Ove dvije reprezentacije već su se jednom susrele u finalu Olimpijskih igara. Srbi su 2016. bili bolji, a to srebro ujedno je i zadnja medalja hrvatskog vaterpola, dok je Srbija branitelj zlata iz Tokija.

Sastavi

HRVATSKA: Bijač, Harkov, Burić, Fatović, Joković, Vrlić, Bukić, Lončar, Vukičević, Žuvela, Marinić Kragić, Biljaka, Popadić

SRBIJA: Filipović, Ranđelović, V. Rašović, S. Rašović, Vico, Mandić, N. Jakšić, Ćuk, Dedović, Drašović, Ubović, P. Jakšić, Mišović

Pratite uživo na Nacional.hr

15:05 Ćuk je zabio gol iz daleke pozicije, kraj je to nadanja za naše vaterpoliste da nešto naprave. Marinić-Kragić je smanjio opet na -2, ali prekasno. Srbija je došla do trećeg olimpijskog zlata zaredom.

14:53 Baraukde koriste 11. igrača više, Vrlić ostao sam pred Filipović i smanjio na minus dva.

14:46 Hrvatska nije iskoristila dva igrača više, u nekoliko navrata nam se vraćala lopta. 11:7 za Srbiju.

14:40 Jerko Marinić-Kragić zabija treći gol na utakmici, smanjili su naši na -3.

14:33 Hrvatska nije iskoristila dva igrača više, završen prvi dio

14:30 Srbija ponovno ide na +3, ostao je prazan gol Popadića

14:21 Nemanja Vico golom vraća Srbiju na +3.

14:20 U drugoj četvrtini Srbija je nastavila vodstvo što je razljutilo hrvatskog izbornika Ivicu Tucka koji je zatražio time-out viknuvši: “Pa koji nam je kurac?”. Srbija je u tom trenutku vodila sa 7:3

14:19 Luka Lončar smanjuje na -2, Hrvatska je odlično iskoristila igrača više.

14:16 Srbija slavi prvu četvrtinu, dva gola Jakšića i Ćuka su donijeli susjedima čak tri gola prednosti nakon prvih osam minuta.

14:15 Nikola Jakšić zabija s igračem više za +3.

14:10 Miloš Ćuk iz peterca zabija za 2:1 Srbije

14:06 Fatović zabija za 1:0.

14:05 Počela je prva četvrtina

13:00 Ekipa iz Hrvatskog vaterpolskog saveza djeli ‘kockaste‘ kapice prolazniima, staju Amerikanci, Francuzi, Mađari…