Nije lako Rijeka slomila aktualnog pobjednika rumunjskog Kupa, a u svemu je presudio pogodak Dejana Petroviča u 12. minuti. Rumunji su najbolju šansu za izjednačenje imali u 76. minuti kada Sergiu Bus nije realizirao jedanaesterac.

U trećem pretkolu Europske lige Rijeka će igrati protiv švedskog Elfsborga koji je s ukupnih 3-0 svladao moldavski Šerif. Rijeka će 8. kolovoza biti domaćin na Rujevici u prvom ogledu.

Utakmica je počela u žestokom ritmu, pogotovo od strane Rijeke koja je nizala priliku za prilikom. U petoj minuti je tako Fruk proigrao Pašalića čiji je udarac odlično zaustavio gostujući vratar.

Tri minute kasnije zaprijetio je Corvinul, a potom je uslijedio novi nalet igrača Rijeke. U 10. minuti je Fruk morao bolje reagirati nakon ubačaja Čabraje, ali je u 12. sve dobro teklo u akciji domaćina. Ivanović je nakon ukradene lopte probio desnu stranu, a precizno ubacivanje u šesnaesterac Petrovič je proslijedio u mrežu.