HRVATSKI DERBI ABA LIGE Zadar uvjerljiv protiv Cibone na otvaranju ABA lige, sjajna utakmica Amara Gegića

20.09.2024., Zagreb - 1. Kolo AdmiralBet ABA lige  KK Cibona- KK Zadar. Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban/PIXSELL

Zadar je bio prilično uvjerljiv protiv Cibone na otvaranju nove sezone ABA lige pred oko 2.500 ljudi u Domu Dražena Petrovića, završilo je 87-69 uz 30 koševa (12/13 za dva, 1/4 za tri) Amara Gegića. Zadrani su bili dominantni u tri od četiri četvrtine uz ogromnu prednost u skoku koja je na kraju bila na omjeru 34-16.

Prvu ozbiljniju prednost Zadar je imao kod 20-9 i 25-14, u prvih deset minuta sjajan je bio Gegić s 16 koševa a Cibona se u drugoj četvrtini na pogon Anthonyja Barbera i njegovih 11 koševa vratila u egal kod 40-40, na veliki odmor se otišlo s 42-40 za goste.

U treću četvrtinu Zadar je krenuo jako, otišao na 56-45 a početkom zadnjeg perioda bilo je velikih 65-50, uz dodatak da u cijelom tom periodu spomenuti Barber nije postigao ni koš. Do kraja utakmice Zadar je još i povisio prednost, Cibona ni u obrani ni u napadu nije imala rješenja protiv momčadi Danijela Jusupa.

Za Zadar uz Gegića odlični su bili Lovro Mazalin s 16 koševa (5/9), osam skokova i tri asistencije te Karlo Žganec s devet koševa (2/2 za tri) i po osam asistencija i skokova. Za Cibonu Barber je imao 17 koševa (5/7 za dva, 2/7 za tri) i sedam asistencija a Toni Ročak 18 koševa (5/6 za dva, 2/3 za tri), pet skokova i dvije asistencije.