HRVATSKA – SJEVERNA MAKEDONIJA 3:0! Majer postigao dva gola, Marco Pašalić zakucao u rašlje!

03.06.2024., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Prijateljska utakmica, Hrvatska - Sjeverna Makedonija. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak od 19 sati igra prvu prijateljsku utakmicu uoči Europskog prvenstva u Njemačkoj koje počinje za 11 dana. Suparnik na Rujevici je Sjeverna Makedonija.

Prva je to od dvije pripremne utakmice koje će odigrati izabranici Zlatka Dalića. Druga je na rasporedu u subotu 8. lipnja u 18:45 protiv Portugala.

Sigurno je da Nikola Vlašić neće konkurirati za utakmicu jer se ne želi riskirati pogoršanje njegove ozljede, a Ivan Perišić će igrati 60 minuta kako bi se dobio bolji uvid u njegovo trenutno stanje. Na raspolaganju izborniku neće biti ni kapetan reprezentacije Luka Modrić, koji se priključuje reprezentaciji dan nakon utakmice, te Mario Pašalić i Marcelo Brozović, koji u Rijeku dolaze na dan utakmice.

Početne postave:

HRVATSKA: Livaković, Juranović, Vida, Erlić, Sosa, Majer, Kovačić, Kramarić, Baturina, Perišić, Petković.

SJEVERNA MAKEDONIJA: Dimitrievski, Zajkov, Velkovski, Musliu, Ashkovski, Alimi, Atanasov, Alioski, Elmas, Trajkovski i Miovski.

Tijek susreta:

90’+2 Završena je utakmica u Rijeci! Hrvatska je u prvoj provjeri za Europsko prvenstvo slavila s 3:0 – dva gola postigao je Lovro Majer, a jednog Marco Pašalić.

90′ Igrat će se još dvije minute na Rujevici

90′ Lijepa sad akcija naših reprezentativaca, Budimir je uspio postići pogodak, ali on neće vrijediti, jer je sudac pokazao zaleđe

80′ Budimir je pucao glavom, Dimitrievski odbio, ali ravno na ljevicu Marca Pašalića koji je iz voleja neobranjivo zakucao loptu u rašlje.

67′ Izašli su Trajkovski i Miovski, a ušli su Čurlinov i Ristovski. Kod Hrvatske su ušli Marco Pašalić i Pongračić, a izašli su Erlić i Baturina.

58′ Ulaze Marko Pjaca i Ante Budimir, izlaze Bruno Petković i Ivan Perišić

55′ Ivanušec je zamijeno Kramarića.

53′ Sučić je proigrao Baturinu koji se oslobodio čuvara prvim dodirom, ali njegov je udarac blokiran

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45+1′ Završeno je prvo poluvrijeme na Rujevici

45′ Igrat će se još minuta sudačke nadoknade

45′ Hrvatska je povisila vodstvo! Odlična akcija, Petković je petom dodao za Majera, koji postiže svoj drugi pogodak večeras.

32′ Perišić je iz prve volejem zavrnuo u peterac, ali Kramarić nije stigao do lopte.

30′ ‘Vatreni’ kontroliraju situaciju na terenu, ali nema novih prilika

25′ Kovačić je s 20 metara pucao preko gola.

20′ Livaković je još jednom sjajno pročitao igru i glavom očistio dubinsku loptu za Miovskog.

16′ Odlična intervencija Livakovića, koji je izašao sa svog gola i spriječio pokušaj Makedonaca

16′ Majer je iz polukornera pucao direktno po golu, ovaj put Dimitrievski je bio spreman.

10′ Hrvatska je povela! Lovro Majer sjajno je pucao iz slobodnog udarca i pogodio!

7′ Elmas je ubacio iz kornera, a Musliu je glavom pucao pored gola.

5′ Mateo Kovačić večeras upisuje 100. nastup za reprezentaciju

0′ Intonirane su himne obje reprezentacije

0′ Na Rujevicu je stigao i Bill Belichick