HRVATSKA – ITALIJA 1-1 Talijani zabili u zadnjim sekundama i šanse za prolaz Hrvatima sveli na teoriju

24.06.2024., stadion Leipzig, Leipzig, Njemacka - Europsko prvenstvo 2024., skupina B, 3. kolo, Hrvatska - Italija. Luka Modric zabio gol za 1-0.  Photo: Luka stanzl/PIXSELL

Luka stanzl/PIXSELL

Hrvatska je u još jednoj dramatičnoj utakmici odigrala 1-1 u Leipzigu protiv Italije i svela šanse za prolaz na minimum. Hrvatska je sada s dva boda na trećem mjestu Skupine B i čeka rasplet ostalih skupina za mogućnost prolaska kao jedna od trećeplasiranih selekcija.

Luka Modrić doveo je Hrvatsku u vodstvo u 55. minuti, nakon što je promašio kazneni udarac hrvatski kapetan je u nastavku akcije nakon ubačaja Sučića i Donnarummine obrane Budimirovog šuta zabio za 1-0. Talijani su izjednačili u zadnjim sekundama, Zaccagni je pogodio s ruba 16 metara za 1-1. Italija s četiri boda i drugog mjesta u osmini finala ide na Švicarsku.

________________________________________________________________________________________________

90+8′ Calafiori je sam prošao kroz sredinu, došao na 20-ak metara i dao lijevo Zaccagni koji s ruba 16 metara pogađa suprotni kut

90+5′ Španjolska je s 1-0 pobijedila Albaniju

90′ Igrat će se osam minuda sudačke nadoknade

89′ Juranović ulazi umjesto Kramarića

87′ Velika prilika za Italiju, Chiesa je s desne strane dao oštru loptu u sredinu na koju je Scamacca zakasnio

82′ Stanišić je dobio žuti karton

81′ Kod Italije ulaze Nicolo Fagioli i Mattia Zacagne, izašli su Darmian i Jorginho

80′ Luka Modrić izlazi, Lovro Majer ulazi u igru

78′ Pongračić je dobio žuti karton

75′ Raspadori izlazi, Scamacca ulazi

74′ Ivanušec je dobio žuti karton

72′ Raspadori puca, Šutalo glavom skreće u korner

71′ Gvardiol ruši Frattesija, Italija ima slobodni udarac na 23-24 metra od gola

70′ Ivanušec je u igri umjesto Kovačića

70′ Perišić ulazi umjesto Sučića

69′ Nakon gola igra se premjestila na polovicu Hrvatske, Italija stalno napada

61′ Bastoni nakon kornera glavom puca malo iznad gola

60′ Modriću žuti karton zbog prekršaja na Frattesiju

58′ Chiesa ulazi umjesto Dimarca

55′ Hrvatska vodi, u nastavku akcije nakon penala i Sučićevog ubačaja Budimirov šut obranio je Donnarumma ali je natrčao Modrić i iskupio se za promašeni jedanaesterac, 1-0

54′ Luka Modrić nije zabio s bijele točke, Donnarumma brani

52′ Jedanaesterac za Hrvatsku, Frattesi je igrao rukom u svojih 16 metara

46′ Ante Budimir mijenja Marija Pašalića, Italija je drugih 45 minuta počela s Davideom Frattesijem umjesto Lorenza Pellegrinija

45+1′ Završeno je prvo poluvrijeme, bez golova, rezultat koji više odgovara Italiji. Italija je ukupno bila opasnija

45′ Igrat će se minuta dodanog vremena

36′ Pellegrini je iz okreta pucao sa 16 metara, Livaković bez problema brani

31′ Sada se u šansi našao Modrić, Donnarumma je obranio

27′ Livaković čudesno brani Bastonijev šut glavom s četiri-pet metara

26′ Italija je opasna u zadnjim minutama, Pongračić je još jednom odbio Reteguijev šut u korner

24′ Sučiću žuti karton za faul na Pellegriniju

22′ Opet Talijani prijete, Reteguijev novi udarac u korner je odbio Pongračić

21′ Velika šansa za Italiju, Reteguijev šut glavom završio je malo pored vratnice, u korneru

16′ U prvih 15 minuta Hrvatska je u posjedu lopte bila 72 posto vremena

14′ Prvi korner za Italiju, Hrvatska se lagano obranila

13′ Španjolska je povela protiv Albanije, Ferran Torres je strijelac

11′ Prvi kakav-takav pokušaj Italije, Pellegrinijev šut glavom prošao je daleko od Livakovićevog gola

7′ Italija je povukla kontru po desnoj strani, Pongračić je blokirao pokušaj ubačaja u sredinu

5′ Odličan šut Sučića sa više od 20 metara, Donnarumma odbija u korner

1′ Utakmica je počela. Prvu loptu ima Hrvatska

Španjolska je nakon dva kola Skupine B osigurala prvo mjesto pa je izbornik Luis de la Fuente za utakmicu protiv Albanije (Dusseldorf, 21 sat) odabrao sastav od kojih je samo Laporte igrao u početnih 11 prve dvije utakmice: Raya – Jesus Navas, Vivian, Laporte, Grimaldo – Zubimendi, Merino – Ferran Torres, Olmo, Oyarzabal – Joselu.

Albanija igra u očekivanom sastavu: Strakosha – Balliu, Djimsiti, Ajeti, Mitaj – Ramadani, Asllani – Assani, Laci, Bajrami – Manaj.

Iva Olivari podijelila je na svom Instagram profilu video s travnjaka, oko pola sata prije početka susreta. Pogledajte i poslušajte pjesmu naših navijača s tribina u Leipzigu: