HRVATI U BIJELOM SVIJETU Perišić sjajno debitirao, Kovačić briljirao. Gvardiol je fenomen, čudo! Budimir ‘pikira’ Barcu

Badelj kao kapetan upravo igra za Genou protiv Juventusa pred praznim tribinama ‘Marassija’, a na dan utakmica zapalila se i VAR soba na stadionu u Genovi pa će sucima VAR kolege usmeno opisivati eventualne sporne situacije

Reprezentacije miruju, klubovi galopiraju. Frca na sve strane u nogometnoj Europi, a hrvatski su nogometaši kao i uvijek u središtu pažnje.

Samo Brazil i Argentina imaju toliko internacionalaca koji u najboljim klubovima starog kontinenta imaju ključne uloge.

LUDI SPORTSKI VIKEND Evo gdje gledati: Real – Atletico, Bayern – Bayer, Rijeka – Hajduk, Dinamo i Bjelicu…

Ivan Perišić je debitirao u dresu PSV-a. I odigrao (naravno) sjajno. Nakon pet minuta namjestio zicer suigraču, a samo osam minuta poslije zamalo i sam zabio. Njegov PSV kod Willema je trijumfirao 2:0 i tako došao do sedme pobjede u isto toliko kola.

Nediljko Labrović je praktički ni kriv, ni dužan četiri puta vadio loptu iz vlastite mreže na gostovanju kod Leipziga. Dva gola u pobjedi 4:0 za Leipzig je Augsburgu dao Kekov dijamant, slovenski napadač Benjamin Šeško.

Joško Gvardiol, sad već uobičajeno – oduševljava. Jedan od najboljih braniča planete u Newcastleu je zabio gol kakvog rijetko postižu i najbolji napadači svijeta. Proglašen je igračem utakmice. Za tog dečka svima počinje nedostajati superlativa. Gvardiol je: fenomen.

SVRAKE USPORILE GRAĐANE Manchester Cityju bod u Newcastleu, Joško Gvardiol zabio u stilu vrhunskih napadača

Mateo Kovačić je zajedno s Gvardiolom odigrao svih 90 minuta u 1:1 njihovog Manchester Cityja kod Newcastlea. A da se reporteri ne bi previše mučili opisujući igru hrvatskog ‘dirigenta’ pobrinuo se njegov trener. Pep Guardiola je nakon utakmice sve rekao u četiri riječi: “Kovačić je bio – briljantan”.

Beljo, Zvonarek i Ljubičić igrali su u austrijskom prvenstvu, bez golova i(li) asistencija. Večeras igraju Pašalićeva Atalanta i Erlićeva Bologna.

Ante Budimir od 21:00 sa svojom Osasunom dočekuje strašni stroj Hansija Flicka zvan FC Barcelona, a sutra se po svemu ističe madridski derbi Atletico – Real (počinje u 21 sat).

Luka Modrić će, najavio je to i trener Ancelotti, zaigrati od 1. minute. Bez ozlijeđenog Mbappéa Real se vraća na igru s četvoricom u vezi, onaj romb koji im je prošle sezone donio i Ligu prvaka i La Ligu.

DESETKOVANI Real za derbi priprema veliku promjenu? Ancelotti bi mogao Modriću dati posebnu ulogu