HAJDUK – VARAŽDIN 2-1 Splićani boljom igrom u drugom poluvremenu do dva gola, preokreta i pobjede

18.08.2024., stadion Poljud, Split - SuperSport HNL, 03. kolo, HNK Hajduk - NK Varazdin. Ivan Rakitic Photo: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Ivana Ivanovic/PIXSELL

Hajduk je u trećem kolu SuperSport HNL-a na Poljudu pred 16.809 gledatelja golovima Krovinovića i Livaje pobijedio Varaždin s 2-1 pa je sada na sedam bodova, dva manje od vodećeg Dinama. Varaždinci su rano poveli golom Mitrovskog no nakon vrlo dobre igre u prvom, u drugom poluvremenu su potpuno pali i na kraju izgubili te tako ostali na dva osvojena boda.

Prvu ozbiljniju šansu na utakmicu imao je Hajduk, Rakitić je odličnom dugom loptom u priliku gurnuo Kalika koji malo s lijeve strane s nekih 12-13 metara puca pored gola. Dvije minute kasnije Varaždin je iz prve svoje prilike došao do gola, bivši hajdukovac Šego je prošao po lijevoj strani i dao povratnu loptu a potpuno usamljeni Mitrovski je s desetak metara pogodio pored ukopanog Kalinića.

U nastavku utakmice Hajduk je nešto pokušavao ali je sve ostajalo na vrlo slabim pokušajima, jednom je Diallo pucao iz okreta nakon kornera, Zelenika je obranio, vratar Varaždina bez problema je uhvatio i loptu koju je u 30. minuti uputio Kalik. S druge strane, Varaždinci su bili opasniji, šut Mitrovskog u 24.  minuti Prpić je glavom skrenuo u korner, u 37. i 41. minuti pucao je Šego, prvo mu je blokirao Diallo, drugi šut otišao je preko gola a Kalinić je u 44. visoko poletio i u korner odbio šut Mitrovskog iz slobodnog udarca s nekih 23-24 metra koji je išao malo ispod ili točno u gredu.

Hajduk je u drugo poluvrijeme krenuo nešto ofenzivnije, s Trajkovskim u igri umjesto Pukštasa a malo hrabriji stav donio je Splićanima izjednačenje u 56. minuti. Trajkovski je ubacio iz kornera, odbijenu loptu Livaja je gurnuo dodatno unatrag prema Krovinoviću čiji šut s nešto više od 20 metara pogađa Laminea Ba i vara Zeleniku za 1-1.

Lamine Ba se iskupio u 61. minuti kad je uklizao na loptu Trajkovskog u velikoj šansi a nakon kornera Zelenika brani jak šut Sahitija. Hajduk je nastavio s boljom igrom a onda u 74. minuti i do 2-1, mladi Hrgović koji je ušao na desni bok umjesto ozlijeđenog Moufija je sjajno centrirao a Livaja samo lagano glavom spustio loptu u mrežu.

Koliko su Varaždinci bili u podređenom položaju govori podatak da su u 88. minuti uputili prvi, kakav-takav, udarac na gol u drugom poluvremenu a u 6. minuti, od 11, nadoknade Trajkovski je nakon kornera blokirao vrlo opasan pokušaj glavom Lusavca.

HAJDUK – VARAŽDIN 2-1

HAJDUK: Kalinić – Moufi (59. Hrgović), Uremović, Prpić, Diallo – Rakitić (77. Capan), Krovinović – Kalik, Pukštas (46. Trajkovski), Sahiti (77. Melnjak) – Livaja (90+1. Antunović).

VARAŽDIN: Zelenika – Nekić, Ba (63. Tepšić), Škaričić (82. Poldrugač) – Maglica, Lusavec, Marina (82. Duvnjak), Boršić – Mitrovski, Šego (75. Mamić) – Dabro (63. Belcar).

Strijelci: 0-1 Mitrovski (9), 1-1 Krovinović (56), 2-1 Livaja (74