HAJDUK – SLAVEN BELUPO 2-1 Livaja i Bamba za pobjedu Splićana, drugo poluvrijeme bez udarca u okvir gola

04.08.2024., stadion Poljud, Split - SuperSport HNL, 01. kolo, HNK Hajduk - NK Slaven Belupo. Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL

Hajduk je na Poljudu pred 26.189 gledatelja pobijedio Slaven Belupo s 2-1 i tako došao do tri boda na startu nove sezone SuperSport HNL-a. Bila je to utakmica u kojoj se moglo vidjeti malo od igre ali zato nije nedostajalo prekršaja, dosuđen je 31 (12 plus 19) uz sedam žutih kartona (dva plus pet) i jedan crveni.

Sve važno dogodilo se u prvom poluvremenu, u drugom niti jedna od momčadi nije uputila nijedan (!) udarac u okvir suparničkog gola. Prvi je zaprijetio Slaven Belupo, Šakota je s lijeve strane ušao u 16 metara i loptom potražio suprotni kut ali Kalinić je obranio. Splićani su poveli iz kaznenog udarca, Pukštas je u 13. minuti pucao sa 17 metara a lopta je pogodila u ruku Jelić-Baltu. VAR soba je vijećala dobre dvije minute, zatim je glavni sudac Lovrić to išao pogledati pa nakon komunikacije voki-tokijem (!), naime veza sa VAR-kolegama mu je pukla, odlučio pokazati na 11 metara. Strijelac je, u 18. minuti, bio Livaja.

Nakon gola igra je živnula, Hajduk je nakon 30 minuta imao 70 posto loptu u svom posjedu međutim na isteku pola sata opet je ozbiljno zaprijetio Belupo, sada je Jelić-Balta probao dalekometno a Kalinić se morao dobro ispružiti da zaustavi loptu koja je išla prema maloj mrežici.

Splićani su u 37. minuti poveli s 2-0 nakon krasne akcije u kojoj je Bamba povukao loptu s desnog krila, dao na 16 metara Livaji koji se kao u futsalu zagradio i onda samo zarolao prema natrčalom Bambi koji ulazi do pet metara i zakucava pod gredu. Delirij na Poljudu, Gennaro Gattuso je Bambu u slavlju podigao na rame i potapšao po stražnjici.

Belupo je smanjio u drugoj minuti sudačke nadoknade, Mouffi je pao gradeći loptu koja je s desne strane išla prema golu Hajduka, Šakota ju je uzeo i matirao Kalinića. Splićani su tražili prekršaj, sudac Lovrić je samo odmahivao rukom.

Sve do 73. minute nije bilo niti jedne ozbiljnije šanse za gol ni na jednoj strani, tada je Rakitić iz slobodnog udarca, malo s desne strane, pucao tik uz vratnicu.

Prema kraju utakmice Slaven Belupo je sve više pritiskao međutim Hajduk je u 87. minuti stigao do trećeg gola i rješenja utakmice a u nadoknadi je Belupov Lučić zaradio drugi žuti odnosno crveni karton.

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 2-1

HAJDUK: Kalinić – Mouffi, Uremović, Šarlija (36. Prpić), Melnjak – Kalik, Rakitić (81. Krovinović), Pukštas – Bamba, Livaja, Perišić (68. Sahiti)

SLAVEN BELUPO: Čović – Božić, Plana (74. Martinović), Boras – Bosec, Agbekpornu (66. Murić), Caimacov, Jelić-Balta, Šakota (89. Crepulja), Lučić – Butić (89. Šuto)

Strijelci: 1-0 Livaja (18-11m), 2-0 Bamba (37), 2-1 Šakota (45+1)

Crveni karton: Lučić (90+1)