HAJDUK – ŠIBENIK 4-0 Prvijenac Rakitića, bomba Durdova, pirueta Kalika i Livajina rutina za vrh poretka SHNL-a

06.10.2024., Split - SuperSport Prva HNL, 9. kolo, HNK Hajduk - HNK Sibenik. Bruno Durdov Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Ivo Cagalj/PIXSELL

Prilično dominantnim nastupom kroz svih 90 minuta Hajduk je na Poljudu pred  21.538 gledatelja s 4-0 pobijedio Šibenik i nakon prve odigrane četvrtine SuperSport HNL-a preuzeo prvo mjesto poretka, s dva boda više od Rijeke i Dinama.

Hajduk je poveo već nakon 105 sekundi igre nakon brze i lijepe akcije u kojoj je Livaja na 20 metara od gola Šibenika dao loptu Rakitiću koji odigrava duplo dodavanje sa Dajakuom i onda sa sedam-osam metara zabija svoj prvi gol za Bijele. Dajaku se uskoro mogao upisati i u strijelce no nakon sjajne Livajine lopte u prostor nakon što se našao oči u oči s Đakovićem pokušao je lobati vratara Šibenika no ta je lopta bila lagana pa ju je Morrison stigao izbiti.

Akcija za drugi gol Hajduka bila je još ljepša, nakon nekoliko brzih dodavanja Hrgović je u 16 metara loptom pronašao Durdova koji sjajno prima pa fintom izbacuje dva igrača Šibenika i onda topovski pogađa bliži kut.

Kalik je u 54. minuti iz okreta dobro pucao ali je Đaković još bolje obranio da bi sedam minuta kasnije veznjak Hajduka ipak ušao na listu strijelaca. Prpić mu je sjajno dao u prostor a Kalik je zabio na dosta neuobičajen način, napravio je piruetu i onda vanjskim dijelom stopala poslao loptu u mrežu.

Najbliže golu Šibenik je bio u 74. minuti kad je Zuta sjajno opalio iz slobodnog udarca ali loptu koja je išla u „devedeset“ u korner je odbio Lučić.

Utakmica ipak nije mogla proći bez Livajinog učinka, u 89. minuti zabio je na asistenciju Biuka s lijeve strane, našao se sam pred golom i samo skrenuo loptu u mrežu.

HAJDUK – ŠIBENIK 4-0

HAJDUK: Lučić – Hrgović, Uremović, Prpić, Diallo (63. Melnjak) – Rakitić (77. Mouffi), Krovinović – Durdov (63. Sigur), Kalik (72. Bamba), Dajaku (63. Biuk) – Livaja.

ŠIBENIK: Đaković – Perić (31. Gržan), Morrison, Dujmović – Kolega, Kavelj, Bakić (86. Vasilj), Zuta – Torres (46. Prekodravac) – Božić (70. Đaković), Santini (70.Delić).

Strijelci: 1-0 Rakitić (2), 2-0 Durdov (17), 3-0 Kalik (61), 4-0 Livaja (89)