HAJDUK NA PLUS SEDAM Lokomotiva namučila Splićane, Niko Sigur ispravio veliku grešku Lovre Kalinića

23.10.2024., Omis- Dragan Primorac na humanitarnoj utalmici za djecu s posebnim potrebama na kojoj je urucen cek na 6000 eura. Photo: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Ivana Ivanovic/PIXSELL

Pobjedom 2-1 nad Lokomotivom pred 22.784 gledatelja koji su na Poljudu stvorili sjajnu atmosferu Hajduk je produžio svoj niz dobrih rezultata i barem na dva sata otišao na plus sedam u odnosu na prve pratitelje, Rijeku i Dinamo. Bila je to vrlo zanimljiva, borbena utakmica u kojoj su Splićani ukupno bili bolji i imali više izglednih prilika za gol iako je i Lokomotiva imala svoje periode kad je vrlo ozbiljno prijetila.

Hajduk je poveo iz prve ozbiljnije akcije, u šestoj minuti Livaja je na ubačaj Krovinovića dobro pucao iz okreta a vratar Šubarić je odbio loptu iz kornera. Rakitić je ubacio iz kuta a Livaja glavom s pet metara zabija za 1-0.

Lokomotiva se brzo oporavila od gola, preuzela posjed i dobro pritiskala zadnju liniju a iz jednog takvog pritiska stigla je i do rijetko viđene greške vratara Hajduka i izjednačenja. U 27. minuti Lovre Kalinić je olako shvatio jednu povratnu loptu, i dok se „sto godina“ spremao na ispucavanje, u blok mu je stigao utrčati Duje Čop od koga se lopta odbila u mrežu.

Nakon izjednačenja Lokomotiva je desetak minuta izgledala još ozbiljnije, doduše bez izrazitih velikih prilika, osim eventualno nelošeg šuta Goričana u 34. minuti. U finišu prvog dijela Lokomotiva je teško živjela ali je ipak uspjela ostati na jednom primljenom golu: prvo je u 40. minuti Biuk izašao sam pred Šubarića ali je pucao tik pored vratnice, dvije minute kasnije Biuk je pronašao Livaju čiji šut Šubarić odbija u korner a još minutu kasnije Kalikov šut sa 16 metzara otišao je malo preko grede.

Splićani su u istom ritmu nastavili na početku drugog dijela, Šubarić je u 54. minuti sjajnim refleksom u korner odbio Livajin šut s deset metara a deset minuta kasnije skinuo Siguru „čisti gol“ i situaciji jedan na jedan.

Na svu borbenost Hajduk je u 76. minuti do drugog gola došao iz, recimo to tako, najlakše akcije na utakmici: Dajaku je po lijevoj strani gurnuo loptu Melnjaku koji se prošetao po boku i ubacio na drugu stativu gdje je Sigur imao vremena primiti loptu, prebaciti si sa desne na lijevu nogu i pogoditi suprotni kut gola Lokomotive.

Do kraja Lokomotiva je pritisnula, u 85. minuti Vuković je na drugoj stativi zakasnio na ubačaj Leovca a minutu kasnije Bošković je nakon kornera glavom pucao preko gola.

HAJDUK – LOKOMOTIVA 2-1

HAJDUK: Kalinić – Hrgović, Uremović, Šarlija, Diallo – Krovinović (61. Pukštas), Rakitić – Bamba (46. Sigur), Kalik (61. Trajkovski), Biuk (61. Dajaku) – Livaja.

LOKOMOTIVA: Šubarić – Boune, Karačić, Kolinger, Leovac – Fetaj (65. Bošković) , Smakaj (65. Mudražija) – Vranjković (78. Vuković), Vrbančić, Goričan – Čop.

Strijelci: 1-0 Livaja (6), 1-1 Čop (27), 2-1 Sigur (76)