GOLGETERSKA FORMA Beljo ponovno izgleda kao onaj stari: Zabio za pobjedu i prvo mjesto

RAPID WIEN - WISLA KRAKOW Goal of Dion Drena Beljo of Rapid during the 2nd leg of Second qualifying round of the UEFA Europa League football match between SK Rapid Wien and Wisla Krakow. Vienna, Austria, August 01, 2024. Photo by Branislav Racko Vienna Copyright: xx _BRR9115,Image: 895019607, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

Nogometaši bečkog Rapida ostvarili su novu pobjedu u austrijskoj Bundesligi, u devetom kolu su s minimalnih 1-0 pobijedili u gostima Altach.

Pobjednika je odlučio 22-godišnji hrvatski napadač Dion Drena Beljo koji je u 36. minuti postigao pogodak vrijedan tri boda, prije nego je zamijenjen u 88. minuti. Bio je to njegov četvrti prvenstveni pogodak ove sezone, ali i osmi ukupno u dresu Rapida.

Momčad iz Beča je privremeno došla na prvo mjesto ljestvice. Ima 18 bodova, ali i utakmicu više od Sturma koji je na 16 bodova. Kasnije tijekom nedjelje će prvak Sturm odigrati derbi ovog kola protiv aktualnog doprvaka Salzburga.

LASK je u Linzu pobijedio Austriju Klagenfurt s 4-0. Strijelci su za LASK bili Žulj, Entrup i Mustapha, uz autogol Robatscha, dok je mladi hrvatski U21 reprezentativac Marin Ljubičić za LASK zaigrao od 60. minute.