GLAVNA TEMA Njemačka bruji o nastupu mladog Vatrenog za Bayern: ‘Preporučuje se da ga se i dalje koristi’

Philippe Ruiz / imago sportfotodienst / Profimedia

Hrvatski U-21 reprezentativac Lovro Zvonarek (19) postigao je gol u jučerašnjoj domaćoj pobjedi Bayerna nad Wolfsburgom 2-0.

Bivši napadač Slaven Belupa po prvi puta je bio uvršten je u početni sastav Bayerna, a to je proslavio pogotkom već u 4. minuti na dodavanje Alphonsa Daviesa.  Mladi Hrvat je dosad tri puta ulazio s klupe ove sezone, te skupio ukupno 15 minuta na terenu, dok je ovaj put odigrao svih 90 minuta.

Drugi gol za Bavarce dao je Leon Goretzka (13), a za Wolfsburg je cijelu utakmicu odigrao Lovro Majer.

HRVATI DRMAJU BUNDESLIGOM Zvonarek nakon 4 minute do prvijenca za Bayern, Kramarić asistent u golijadi

Bayern je drugi s 72 boda, a Wolfsburg 12. s 37 bodova.

Njemačka bruji o mladom Vatrenom

Dan nakon utakmice, njemački sportski mediji uglavnom pričaju samo o Lovri Zvonareku.

“Lovro je pravi karakter, naporno radi i zaslužio je ovo. Imali smo puno ozlijeđenih igrača, a on je iskoristio svoju šansu. Zabavno ga je vidjeti na treningu, a danas je bio odličan”, izjavio je nakon utakmice trener Bayerna Thomas Tuchel, a u istom tonu su nastavili i njemački mediji koji su ga prozvali “Der Bomber” (bombarder):

Nije mu dugo trebalo da postigne prvi pogodak u Bundesligi. Samo četiri minute nakon debija, mladi Hrvat uputio je precizni udarac i doveo Bayern u vodstvo. Cijele sezone trenira s prvom momčadi i ponekad ulazi s klupe, a sada je objeručke iskoristio ovu priliku“, piše Bavarian Football Works.

Abendzeitung München dao mu je ocjenu 2, drugu najvišu (u Njemačkoj ocjene idu od pet do jedan):

“Debi u početnih 11 za 19-godišnjaka – i to kakav! Zabio je za 1:0 udarcem desnom nogom u 4. minuti, lopta se otkotrljala u gol od desne vratnice. Preporučuje se da ga se i dalje koristi“, pišu Nijemci.

PREVARA STOLJEĆA Nevjerojatan slučaj u Rumunjskoj: Kopić doveo pojačanje, a umjesto njega igrao brat blizanac?