FUTSAL SVJETSKO PRVENSTVO Hrvatska uvjerljiva protiv Kube, za prolaz u osminu finala čeka rasplet ostalih skupina

16.04.2024., KC Drazen Petrovic, Zagreb - Druga utakmica dodatnih kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo u futsalu, Hrvatska - Poljska. Antonio Sekulic, Dario Marinovic, Duje Kustura Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska futsal reprezentacija s uvjerljivih je 7-0 pobijedila Kubu u trećem kolu Skupine B Svjetskog prvenstva koje se igra u Uzbekistanu i sada čeka rasplet ostalih rezultata kako bi se vidjelo koje će od trećeplasiranih selekcija proći u osminu finala. Hrvatska ima tri boda i gol razliku minus 1, iza Brazila s devet i Tajlanda s šest, a konačni rasplet znat će se tek u nedjelju poslijepodne. Poklope li se rezultati, Hrvatska bi mogla proći i igrati protiv Argentine, Španjolske ili Kazahstana.

Hrvatska je u utakmicu ušla s petorkom Primić – Jelovčić, Novak, Postružin, Perić i počela na najbolji mogući način, već nakon minute i 24 sekunde bilo je 1-0, akciju u kojoj je lopta išla od Postružina preko Perića do Čekola potonji je završio pogotkom. Ipak, u nastavku nije išlo lagano kako se očekivalo nakon brzog vodstva, brzi i borbeni Kubanci dobro su se branili a Hrvatska je opet imala problema s realizacijom. Bilo je šansi, Novak je u sedmoj minuti pogodio gredu a ubrzo zatim i propustio zabiti iz dobre situacije u kontri tri na dva. Blizu gola u jednoj situaciji bili su i Kubanci, Čekol je na poziciji zadnjeg igrača izgubio loptu a Cotilla je s šest-sedam metara pogodio vratara Primića u glavu. Do 2-0 Hrvatska je došla u 13. minuti, Čekol je s lijeve strane ubacio poluvisoku loptu koju je Vukmir na drugoj stativi samo skrenuo u mrežu. Prvo poluvrijeme okončano je s omjerom udaraca 31-12 odnosno 11-4 u kategoriji šuteva u okvir gola.

U drugom poluvremenu Hrvatska je još više dominirala, bilo je očito kako Kubancima kopni snaga. Nakon dvije i pol minute Postružin je sve pripremio za Perića koji zabija za 3-0, na 4-0 povisio je u petoj minuti Marinović, špicom je potegao s desetak metara iskosa s desne strane. Peti gol zabio je Čekol, iz prve je pucao na dodavanje iz auta a šesti i sedmi gol pali su u 11. minuti drugog dijela, prvo je zabio Mataja a onda i Perić. U drugoj utakmici iste skupine Brazil je s 9-1 pobijedio Tajland.