FUTSAL LIGA PRVAKA Olmissum iznenadio Portugalce, Dinamo teško do boda protiv Slovenaca

14.10.2024., KC Drazen Petrovic, Zagreb - Hrvatski malonogometni superkup 2024., finale, MNK Futsal Dinamo - MNK Olmissum. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor/PIXSELL

Oba su hrvatska predstavnika u Futsal Ligi prvaka u četvrtak igrala utakmice drugog kola Glavne runde a prvo treba istaknuti sjajnu igru omiškog Olmissuma koji je odigrao 2-2 protiv moćne portugalske Brage i pred zadnju utakmicu zadržao prvo mjesto u svojoj skupini. Braga je četvrti klub na UEFA-inoj listi koeficijenata i remi protiv takve momčadi za bilo koji klub, pa i hrvatski, ogromna je stvar, a baš je to uspjela momčad koju vodi Frane Despotović.

Olmissum je dvaput vodio, za 1-0 zabio je Jure Copić, za 2-1 Brazilac Bruno Petry a s konačnih 2-2 Omišani imaju četiri boda, u prvom su kolu s 6-2 pobijedili domaćina turnira Prištinu dok je Braga s 4-1 bila bolja od češkog Plzena. Olmissum je i teoretski osigurao prolaz u Elitnu rundu, najboljih 16 Lige prvaka.

Futsal Dinamo se nakon 9-1 poraza od aktualnog prvaka Europe Palme tek donekle oporavio teško izborenim remijem kontra slovenskog Dobovca. Slovenci su vodili s 2-0 a Zagrepčani su u zadnjih šest minuta uspjeli doći do važnog boda, u 35. minuti zabio je Mateo Mužar a u zadnjoj minuti Nikola Gudasić.

Dinamo u trećem kolu u subotu igra protiv rumunjskog Galatija koji je u srijedu s 3-1 pobijedio Dobovec. Futsal Dinamo će u toj utakmici tražiti barem bod za prolaz, to bi trebalo biti dovoljno jer je nerealno da bi Dobovec protiv Palme mogao izvući pozitivan rezultat.