FONSECA RAZOČARAN SUĐENJEM ‘Za svaki kontakt u 16 metara sudi se penal, ovo bi trebao biti nogomet a ne cirkus’

Soccer Football - Serie A - Fiorentina v AC Milan - Stadio Artemio Franchi, Florence, Italy - October 6, 2024 AC Milan coach Paulo Fonseca is shown a yellow card by referee Luca Pairetto REUTERS/Jennifer Lorenzini Photo: JENNIFER LORENZINI/REUTERS

JENNIFER LORENZINI/REUTERS

Milan je u prošlom kolu Serie A s 2-1 izgubio na gostovanju kod Fiorentine u utakmici s tri kaznena udarca od kojih nijedan nije iskorišten. Prvo je kod 0-0 Mike Maignan obranio udarac s 11 metara napadaču Viola Moiseu Keanu da bi kod 1-0 prvo u zadnjoj minuti prvog dijela David De Gea obranio penal Theu Hernandezu a onda u 56. minuti i Tammyju Abrahamu.

„Nogomet je igra puna kontakta i nikako ne bi svaki kontakt u 16 metara trebalo suditi kao kazneni udarac“, rekao je nakon utakmice trener Milana Paulo Fonseca koji izgleda uopće nije bio oduševljen činjenicom da je njegova momčad zaradila dva udarca s 11 metara. „Za svaki, pa i lagani kontakt u 16 metara se sudi penal. Viđamo to često, vidjeli smo to i ovaj vikend. Takvo suđenje sve na terenu čini nervoznima i uzrokuje puno problema. Ovo je nogomet, a ne cirkus“, dodao je očigledno ljuti Fonseca.

Zaista, u Serie A se sudi strašno puno jedanaesteraca, daleko najviše od svih Liga petice. U 70 ovosezonskih utakmica Serie A dosuđeno je čak 32 penala, to je skoro jedan na svakoj drugoj utakmici. Za usporedbu, u 70 utakmica Premier lige dosuđeno je tek 12 kaznenih udaraca!

Nakon sedam odigranih kola Milan je šesti s 11 bodova dok je Fiorentina na diobi osmog do 11. mjesta s deset bodova. Milan je prije dva tjedna pobijedio Intera i nakon toga Paulo Fonseca bio je u statusu božanstva među Rossonerima, sad nakon poraza u Firenzi je raspoloženje prema njemu na suprotnoj strani.

„U Italiji, kad pobijedite, odigrali ste vrhunsku utakmicu. Kad izgubite, najgora ste momčad na svijetu, tako da sam ja sada najgori trener na svijetu. Znam kako tu stvari idu“, konstatirao je Fonseca.