ALLEGRI NOVINARU ‘Pronaći ću te i otkinuti ti uši pa te udariti šakom u glavu’!

screenshot/ArenaSport, Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Juventus je osvojio talijanski kup, u finalu na rimskom Olimpicu Torinezi su svladali Atalantu našeg Pašalića 1:0. ‘Staroj dami’ to je 15. kup, a bit će upamćen po totalnom cirkusu koji je, svjestan da odlazi, upriličio šef struke Max Allegri

Finale je odlučeno već u četvrtoj minuti. Tada je Cambiaso u prostor poslao odličnu asistenciju, a Vlahović je izdržao suparničkog igrača na sebi i zabio za 1-0. U ostatku utakmice više nije bilo pogodaka, ali ni velikih prilika.

Juventus je osvojio svoj 15. trofej pobjednika Kupa u povijesti, ali već je nekoliko godina u krizi.

Ne mogu ni blizu naslova (ove sezone impresivni Inter se jednostavno igrao s konkurencijom pa uzeo naslov – pet kola prije kraja), klub tresu financijski skandali i posljedično manjak novca za investicije u pojačanja.

VIDEO Isključenje Allegrija

Šef struke Massimiliano Allegri (56) zna s čim se sve morao nositi u svom drugom mandatu na klupi Juventusa od 2021., zna da se uprava često skrivala baš iza njega da bi maskirala svoje kikseve, zna i da odlazi na kraju sezone, ostala su mu još samo dvije utakmice i… ‘Bello, ciao’.

Pa su ga obuzele emocije. Sve moguće. Urlao je svaku drugu sudačku odluku, skakao kao da je na trampolinu, dobio crveni karton i onda trgao kravatu sa sebe, odlazeći s terena počeo skidati i košulju dok su ga pomoćnici pokušavali obuzdati.

A kad su igrači i stožer s medaljama slavili pobjedu kamere su ga jasno uhvatile kako iz tog klupka radosti trenera i nogometaša tjera, fizički udaljava sportskog direktora Cristiana Giuntolija.

VIDEO Allegri tjera Giuntolija

“Ništa se nije dogodilo, slavio sam s navijačima i igračima. Poštujem klub, tog čovjeka i ni s kim nemam problema. Samo sam htio slaviti s dečkima. Iako nismo osvojili prvenstvo, uspjeli smo se plasirati u Ligu prvaka i osvojiti kup”, komentirao je poslije temperamentni i trofejni trener iz Livorna.

S Juventusom je osvojio pet ‘scudetta’, ali ni kad su mu doveli Cristiana Ronalda nije mogao do Lige prvaka, uvijek bi ga spriječili ili Lula Modrić i Real ili Ivan Rakitić i Barcelona.

Fifa ga je 2017. proglasila trenerom godine, ali upravo su dovođenje i troškovi transfera Cristiana Ronalda bili početak problema u koje je upao torinski klub pa ga pozvao da se vrati i pokuša opet osvajati trofeje.

Uzeo je taj jedan kup, a usput očigledno doživio brojna razočaranja i neispunjena obećanja Juventusove uprave. Pa mu je puknuo i onaj zadnji živčić.

I to totalno neprimjereno!

Direktor talijanskog Tuttosporta Guido Vaciago je objavio:

“Nakon utakmice Allegri mi je rekao da sam usrani direktor te da pišem istinu u novinama, a ne ono što mi klub servira”.

Potom je doslovno prenio prijetnje:

“Rekao mi je: Gledaj, znam gdje te mogu pronaći. Znam gdje te mogu sačekati. Doći ću i otkinuti ti oba uha. Doći ću i udariti te šakom u lice. Počni pisati istinu u svojim novinama”.

Još dvije utakmice pa na – odmor. Prijeko potrebni!