FILMSKA PRIČA Engleska bruji o njemu: Prije pet godina igrao je za beskućnike, a sad zabija najboljima

Richard Kone of Wycombe Wanderers celebrates his goal during the Carabao Cup match between Wycombe Wanderers and Aston Villa at Adams Park, High Wycombe, England on 24 September 2024. Copyright: xLiamxMcAvoyx PMI-6462-0224,Image: 912124366, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Liam McAvoy / imago sportfotodienst / Profimedia

Liam McAvoy / imago sportfotodienst / Profimedia

Nogometaši Aston Ville prošli su u utorak u osminu finala engleskog Liga kupa nakon što su s 1:2 bili bolji od trećeligaša Wycombe Wanderersa. Strijelci za momčad iz Birminghama bili su Buendia u 55. minuti susreta i Duran u 85., dok je za domaćine utješan pogodak postigao Richard Kone u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.

Aston Villa je bila veliki favoriti i ishod utakmice nije neočekivan, no mediji iz engleske su se raspisali o Koneu, koji je zabio jedini pogodak za goste.

Richard je 21-godišnji napadač iz Obale Bjelokosti, a iza njega je nevjerojatna životna priča. Prije svega pet godina igrao je za reprezentaciju beskućnika svoje Obale Bjelokosti, ali sada je dočekao svojih ‘pet minuta slave’.

Koneu se svijetu predstavio 2019. godine kad je oduševio skaute na Svjetskom prvenstvu za beskućnike svojim talentom, ali nije mogao igrati profesionalni nogomet zbog problema s vizom. Mogao je igrati samo amaterski nogomet, pa je igrao u najnižem, devetom rangu. Ondje je u 104 nastupa postigao je 88 pogodaka za Athletic Newham te je svojim dobrim igrama privukao pažnju skauta boljih klubova.

Naposljetku su ga odlučili dovesti iz trećeligaša Wycombe Wanderersa, sredili su mu sve probleme s vizom te je sada internetska senzacija.

PRED TRANSFEROM KARIJERE Livaković na kraju sezone seli u ligu Petice? Želi ga talijanski velikan