FARANI NAMUČILI SPLIĆANE HB i Hajduk bez golova, ulazak Ivana Rakitića jedini dobar moment utakmice

Split, 25.07.2024. - Utakmica drugog pretkola Konferencijske lige: HNK Hajduk Split - HB Torshavn.
foto HINA/ Miroslav LELAS/ lm

HINA/ Miroslav LELAS/ lm

Hajduk je na Farskim Otocima odigrao 0-0 protiv HB Torshavna i tako se s ukupnih 2-0 plasirao u treće pretkolo Konferencijske lige u kojem će igrati protiv slovačkog Ružomberoka. Hajduk je u Torshavnu odigrao utakmicu točno onakvu kako rezultat govori, ništa-ništa, pa i još malo lošije od toga. Možda je trener Gennaro Gattuso i tražio od svojih igrača da odigraju laganu, mirnu utakmicu bez previše rizika, u svakom slučaju izgledalo je to vrlo slabo, sporo, nezanimljivo i nekreativno.

Hajduk je utakmicu počeo s deset igrača koji su istrčali i tjedan dana ranije na Poljudu, jedina promjena u odnosu na prošli četvrtak bio je Abdoulie Sanyang, 25-godišnje desno krilo iz Gambije je zaigralo umjesto Emira Sahitija kojeg trener Gennaro Gattuso zbog kašnjenja na zajednički klupski ručak nije vodio na put.

U prvih pet minuta svaka je momčad po jednom imala situaciju za zaprijetiti suparničkom golu, prvo je Sanyang pucao iskosa sa nekih 12-13 metara, obranio je vratar HB-a a u 5. minuti domaći su imali slobodni udarac na 17 metara međutim Samuelsen je pogodio u živi zid. Samuelsen je šutirao i u 19. minuti, lopta se od bloka u liku Zvonimira Šarlije odbila u korner a u 23. minuti HB je imao najveću šansu ali Lučić je nogom obranio Skytteov pokušaj sa pet-šest metara.

Hajduk je prema kraju prvog poluvremena bio opasniji, prvo je Kalik iz dobre situacije s lijeve strane na dodavanje Livaje pucao vrlo loše, daleko od gola a u 41. Diallo je ušao u 16 metara s lijeve strane i pogodio stativu, na odbijenu loptu Livaja nije stigao kvalitetno reagirati. U zadnjoj minuti prvog dijela pokušao je i Pukštas no njegov udarac sa 16 metara brani domaći vratar.

U drugom poluvremenu intenzitet igre dodatno je pao, domaći su bili blizu gola u 63. minuti kad je Lučić sjajnom reakcijom rukom skinuo šut glavom Chukwudija a na strani Hajduka najveća su uzbuđenja bili ulasci u igru Perišića u 62. minuti umjesto Kalika te Rakitića u 70. kada su on i Durdov zamijenili Capana i Sanyanga. Uslijedila je bakljada Torcide zbog koje se nije igralo dvije-tri minute.

Hajduk je priliku za gol konačno imao u 82. minuti, nakon slobodnog udarca i uigrane kombinacije Šarlija je iz dobre pozicije loše puca da bi u 83. minuti Samuelsen imao priliku utakmice, ostao je sam na drugoj stativi i pucao pored Lučića ali Uremović je skinuo sa gol-crte.