Zemlje članice Europske unije obilježavaju 8. studenog Europski dan zdrave hrane i kuhanja s ciljem promicanja zdravih prehrambenih navika među djecom s obzirom na to da je sve više djece u Europi pretilo. Dječja pretilost iznimno je zabrinjavajuć problem, osobito kad je riječ o gotovo 22 milijuna djece u EU koji imaju prekomjernu tjelesnu težinu ili je pretilo, a njihov broj svake se godine povećava.
Prema rječniku Cambridge Universityja, zdrava hrana je ona za koju se vjeruje da je dobra za ljudsko zdravlje jer ne sadrži umjetne kemikalije niti previše šećera ili masti.
Poveznica između prehrane i ljudskog zdravlja ispitivana je danas bezbrojnim znanstvenim studijama, u ljudskoj povijesti ili samim promatranjem vlastitog života tijekom vremena. Optimalna prehrana jedan je od razloga zašto populacije takozvanih plavih zona u prosjeku žive do najdublje starosti. Zdrava prehrana i zdravije prehrambene navike mogu vam donijeti mnoge dobrobiti. Najvažnije je podržati cjelokupno zdravlje koje svi mi imamo samo jedno, a često se počnemo brinuti o njemu kada se već počnu javljati zdravstveni problemi, što je prekasno. Bolje je spriječiti probleme nego ih trebati “gasiti”.
Komentari