EUROPSKI ČETVRTAK Hrvat na golu Maltežana u Armeniji primio sedam golova, Slovenci na sto posto

Fußball, ECL-Quali, Olimpija Ljubljana - Polissya Schytomyr Ljubljana, Slovenia, 25th 2024: Olimpija Ljubljana celebrate win after the UEFA Europa Conference League 2nd qualifying round football match between Olimpija Ljubljana (Slovenia) and Polissya Zhytomyr (Ukraine) at Arena Stozice, Ljubljana, Slovenia

Igor Kupljenik SPP

U četvrtak je odigrano ukupno 40 utakmica kvalifikacija za Konferencijsku ligu i još devet u borbi za ulazak u Europa ligu a u gotovo 50 utakmica najlošije je prošao jedan Hrvat koji je, pazite sad, primio sedam golova iz šest udaraca u okvir! Malteška Sliema je s Josipom Benderom na golu u kvalifikacijama KL teško stradala na gostovanju u Armeniji kod Noaha, završilo je 7-0 uz šest pogodaka domaćih igrača i autogol Brazilca u dresu malteške momčadi Gustava Alcina. Bender je 29-godišnji vratar ponikao u splitskom Hajduku, kasnije je branio za Split, Zadar, Solin, sarajevski Željezničar i Široki Brijeg a ovo mu je bio debi, koji neće pamtiti po dobrome, za momčad s Malte.

Statistika kaže kako su igrači Noaha, kluba osnovanog 2017. koji je u prvom pretkolu s ukupnih 4-1 izbacio Škendiju, imali ukupno devet udaraca na gol od toga šest u okvir gola pa se može reći da im je gol ušlo doslovno sve što su pucali, pa i malo više od toga. S druge strane, Maltežani se nisu baš istaknuli, imali su ukupno dva šuta na gol, nijedan u okvir.

Za razliku od Bendera i Maltežana iz Slieme, Slovenci su u četvrtak imali itekako razloga za zadovoljstvo, sva tri njihova kluba, svi u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, ostvarili su pobjede kojim su napravili velik korak prema treće kolu euro-kvalifikacija.

Olimpija je kod kuće s 2-0 pobijedila ukrajinski klub Polisja Žitomir, zadnjih 11 minuta za Ljubljančane igrao je Ivan Durdov, bivši napadač Osijeka, Solina, Rudeša i Orijenta. Veliko iznenađenje napravio je Bravo gostujućom 1-0 pobjedom nad mostarskim Zrinjskim. Za Slovence je branio Matija Orbanić dok je za Zrinjski igrala velika ex-HNL kolonija: Hrvoje Barišić, Mario Tičinović, Tomislav Kiš, Matija Malekinušić i Mario Ćuže a s klupe su ušli Besart Abdurahimi, Kerim Memija i Ivan Posavec. Slovenskih 3/3 upotpunio je Maribor domaćom 2-0 pobjedom nad rumunjskom Universitateom iz Craiove. Slovencima je svakako pomogao Denil Maldonado, stoper iz Hondurasa koji je isključen u 31. minuti, Jan Repas i Amel Jakupović golovima u drugom poluvremenu osigurali su Mariboru solidnu zalihu pred uzvrat.