EUROPA LIGA Livaković obranio penal Ivanoviću, Bragin preokret u sudačkoj nadoknadi, Ajax razbio Besiktasa

Soccer Football - Europa League - Fenerbahce v Union Saint-Gilloise - Sukru Saracoglu Stadium, Istanbul, Turkey - September 26, 2024 Fenerbahce's Dominik Livakovic saves a penalty kick missed by Union Saint-Gilloise's Franjo Ivanovic REUTERS/Murad Sezer Photo: MURAD SEZER/REUTERS

MURAD SEZER/REUTERS

Fenerbahce je u Istanbulu s 2-1 pobijedio Union Royale, bvši stoper Leicestera i Atletico Madrida Caglar Soyuncu doveo je Turke u vodstvo u 26. minuti a Kevin Mac Allister, brat Liverpoolovog Alexisa, zaradio je u 76. minuti crveni karton pa je belgijska momčad ostala s desetoricom. Ipak, nije to bio jedini peh za goste, u 82. Christian Burgess je zatresao svoju mrežu za 2-0 da bi u 90. Nigerijac u dresu Fenera Bright Osayi-Samuel dobio je crveni karton. Dvije minute kasnije Franjo Ivanović imao je priliku zabiti s bijele točke, no Dominik Livaković obranio mu je šut s 11 metara. Ipak, minutu kasnije Ivanović se upisao u asistente, njegov šut sa 16 metara odbio se od stative na nogu Rossa Sykesa koji zabija za konačnih 2-1.

Rangersi su u gostima pobijedili Malmo s 2-0 u utakmici u kojoj švedska momčad nije uputila nijedan udarac u okvir gola. Imao je Malmo 55 posto vremena loptu u svom posjedu međutim zabijali su samo igrači škotske momčadi, Nedim Bajrami, Albanac kojeg se sjećamo sa Eura, zabio je odmah u prvoj minuti a Ross McCausland u 76. za 2-0.

Ajax s Josipom Šutalom u sastavu nije imao problema s Besiktasem, omjer šuteva na gol 17-5 puno govori. Kian Fitz-Jim i Mika Godts zabili su prva dva gola, zatim je Ryan Bertrand pogodio vratnicu da bi Kenneth Taylor i još jednom Godts zabili još dva gola za konačnih 4-0.

Roma je u drugoj utakmici s Ivanom Jurićem na klupi odigrala 1-1 protiv Athletic Bilbaa. Talijani su kontrolirali igru dobar dio utakmice a Bilbao je živnuo sredinom drugog dijela kad su u igru ušli Nico Williams i Ander Herrea. Za Romu je u prvom dijelu glavom na ubačaj Angelina zabio Dovbyk, izjednačio je Aitor Paredes, također glavom, u 85.

Rumunjski FCSB, klub poznat kao bivša Steaua, očekivano je pobijedila litvanski RTS. Završilo je 4-1, nakon ranog vodstva Rumunja Slovenac Žiga Lipušček je izjednačio u 23. minuti no Stefanescu u prvom i Olaru s dva gola u drugom poluvremenu odveli su utakmicu u očekivani smjer.

Viktoria Plzen je u Frankfurtu namučila Eintracht i na kraju, iako je deset minuta prije kraja gubila s 3-1, uzela bod. Žilavi Česi su izjednačili na 1-1 krajem prvog dijela, u 82. minuti se približili na 3-2 a u trećoj minuti nadoknade Vaclav Jemelka je zabio za 3-3.

Maccabi Tel Aviv je bio blizu senzacije u Bragi no u sudačkoj nadoknadi drugog dijela primio je dva gola pa su Portugalci pobijedili s 2-1. Osher David je zabio iz kaznenog udarca u 30. minuti, Portugalci su stalno pritiskali i to im se u finišu isplatilo, u 90. minuti ukazao njihov napadač Bruma koji je zabio za 1-1 a u petoj minuti nadoknade isti je igrao zabio iz kaznenog udarca. Do kraja je Maccabi dobio dva crvena kartona, nervoza je učinila svoje.

Lyon se muči u francuskom prvenstvo no u Europi je dobro krenuo, s 2-0 su ispratili goste iz grčkog Olympiakosa. Oba gola pala su u drugom poluvremenu, zabili su Rayan Cherki (65.) i Said Benrahma (71.), četiri minute nakon što je ušao u igru. Duje Ćaleta-Car igrao je cijelu utakmicu za Francuze.