ENGLEZI NA UDARU Ugledna kuća brutalno ponizila Ronalda, reagirala i legenda: ‘Ovo je sramota!’

epa11451236 Portugal`s Cristiano Ronaldo (R) reacts during the UEFA EURO 2024 Round of 16 soccer match between Portugal and Slovenia, in Frankfurt Main, Germany, 01 July 2024.  EPA/MIGUEL A. LOPES

EPA/MIGUEL A. LOPES

Nogometna reprezentacija Portugala plasirala se u četvrtfinale EURO-a u Njemačkoj nakon što je u susretu osmine finala u Frankfurtu pobijedila Sloveniju sa 3-0 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što u 120 minuta igre nije bilo golova.

Junak susreta bio je portugalski vratar Diogo Costa koji je prilikom raspucavanja obranio prva tri slovenska jedanaesterca koje su pucali Josip Iličić, Jure Balkovec i Benjamin Verbič. S druge strane sigurni su bili Ronaldo, FernadesBernardo Silva.

Tijekom susreta obje su ekipe imale po jednu fantastičnu priliku i to u produžetku. Cristiano Ronaldo je u 105. minuti mogao zabiti iz jedanaesterca, ali je Jan Oblak obranio njegov udarac. Sedam minuta kasnije Benjamin Šeško se sam sjurio prema portugalskim vratima, no njegov udarac je Diogo Costa sjajno zaustavio.

Nakon što je promašio kazneni udarac, BBC je u svom prijenosu u donji lijevi kut napisao “Misstiano Penaldo” i navukao bijes navijača.

“Ne poštuju nikoga osim Engleske”, “Sigurno navijaju za Messija”, “Baš tužno, komedija”, samo su neki od komentara, a javio se i legendarni branič, John Terry koji je rekao: