ENGLESKA U FINALU EURA Ollie Watkins golom za 2-1 u 90. minuti srušio Nizozemce

England's Ollie Watkins, right, scores his side's second goal during a semifinal match between the Netherlands and England at the Euro 2024 soccer tournament in Dortmund, Germany, Wednesday, July 10, 2024. (AP Photo/Martin Meissner)

(AP Photo/Martin Meissner

Pobjedom 2-1 nad Nizozemskom Engleska je ušla u finale Eura u kojem će, u nedjelju, za prvaka Europe igrati protiv Španjolske. Bila je to jako dobra, dinamična utakmica u Dortmundu u kojoj su Nizozemci itekako prijetili, prvi poveli, ali na kraju su Englezi, koji su konačno na ovom turniru odigrali barem nešto bolje, golom Ollieja Watkinsa prošli dalje.

Pobjednički gol pao je nakon točno 90 minuta, asistent i strijelac bili su igrači koji su ušli zajedno u 81. minuti umjesto Fodena i Kanea: Cole Palmer je u 16 metara dao loptu Watkinsu koji je iz okreta pored De Vrija zabio u suprotni, desni kut nizozemskog gola.

U prvom poluvremenu pao po jedan je gol i po jednom je pogođen okvir gola na svakoj strani. Nizozemci su poveli u osmoj minuti nakon što je Xavi Simons ukrao loptu Declanu Riceu i dalekometno sjajno zabio pored nemoćnog Pickforda. Na 1-1 Englezi su izjednačili 11 minuta kasnije, Dumfries je u pokušaju bloka Kaneovog šuta napravio prekršaj na napadaču Engleske koji je, nakon što je sudac Felix Zwayer provjerio situaciju na VAR monitoru, zabio s 11 metara. Nesretni Dumfries je u 30. minuti zamalo ispravio svoju grešku no nakon kornera s desne strane glavom je naciljao gredu a dvije minute kasnije Phil Foden je pogodio okvir gola udarcem sa 20-ak metara.

NIZOZEMSKA – ENGLESKA 1-2

NIZOZEMSKA: Verbruggen – Dumfries (90+3 Zirkzee), De Vrij, Van Dijk, Ake – Schouten, Simons (90+3 Brobbey), Reijnders – Malen (46. Veghorst), Depay (35. Veerman), Gakpo.

ENGLESKA: Pickford, Wakler, Stones, Guelhi – Saka (90+3 Konsa), Mainoo, Rice, Trippier (46. Tripier) – Foden (81. Palmer), Bellingham – Kane (81. Watkins).

Strijelci: 1-0 Simons (7′), 1-1 Kane (18′ – 11m), 1-2 Watkins (90′)