DVOSTRUKA MJERILA Igrač u Bundesligi napravio što i Livaković: Pogledajte reakciju suca

Dortmund's Norwegian defender #26 Julian Ryerson is injured during the German first division Bundesliga football match between Borussia Dortmund and St Pauli in Dortmund, western Germany on October 18, 2024.,Image: 923115394, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Ina FASSBENDER / AFP / Profimedia

Ina FASSBENDER / AFP / Profimedia

Još uvijek se priča o ludoj utakmici koju su odigrale Poljska i Hrvatska u u četvrtom kolu Lige nacija u Varšavi. Podsjetimo, domaćin je tada poveo preko Piotra Zielinskog u 5. minuti, Vatreni su preokrenuli preko Borne Sose (20), Petra Sučića (24) i Martina Baturine (26), no Poljska se do kraja vratila golovima Nicole Zalewskog (45) i Sebastiana Szymanskog (69).

Ključni trenutak utakmice, zbog kojeg svi i dalje pričaju o njoj, dogodio se u 76. minuti, kada je Dominik Livaković kontroverzno isključen. On je nakon što je ispucao loptu zakačio Roberta Lewandowskog i dobio izravni crveni karton.

Hrvati tvrde da u situaciji, koju možete pogledati OVDJE, nije bilo govora o crvenom kartonu za golmana Hrvatske, dok su Poljaci u čudu da se uopće razmišlja je li to za crveni karton.

Svega tri dana nakon te utakmice u Varšavi, na utakmici Bundeslige vidjeli smo sličnu situaciju. Borussia Dortmund svladala je St. Pauli 2:1 u sedmom kolu, a za nas zanimljiva situacija dogodila se u 51. minuti. St. Paulijev igrač Robert Wagner primio je loptu i krenuo pucati na gol.

Umjesto lopte, udario je nogu Juliana Ryersona, i to u koljeno, nakon čega je igraču Borussije pružena medicinska pomoć. Situacija koju možete vidjeti OVDJE podsjetila je na sporni crveni karton Dominika Livakovića u Varšavi, ali u Bundesligi o isključenju nije bilo ni govora.

Upravo suprotno, sudac, doktor Matthias Jöllenbeck nije dosudio ni faul.

DOBRO ODABRAO Osim Tottenhama, Modrića iz Dinama su htjela dovesti još tri velikana