DVIJE ANALIZE Sudačka komisija HNS-a oglasila se o penalima Istre i Lokomotive protiv Gorice i Hajduka

11.08.2024., stadion Zagreb, Zagreb - SuperSport HNL, 02. kolo, NK Lokomotiva - HNK Hajduk. Ivan Rakitic, Duje Cop Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Sudačka komisija Hrvatskog nogometnog saveza objavila je analizu situacija iz drugog kola SuperSport HNL-a.

Priopćenje prenosimo u cijelosti:

“1. situacija: Istra – Gorica (2:1), 67. minuta, nakon intervencije VAR-a sviran je jedanaesterac za Istru
U kaznenom prostoru, gostujući branič udario je lijevu nogu napadača bez mogućnosti igranja loptom. S obzirom da branič niti u jednom trenutku nije igrao loptom niti ju je dodirnuo, sudac koji je bio u dobroj poziciji trebao je dosuditi kazneni udarac. Prema našim smjernicama, VAR je intervenirao i predložio sucu pregled incidenta. Nakon kratkog pregleda, sudac je ispravno dosudio kazneni udarac.

2. situacija: Lokomotiva – Hajduk (1:1), 97. minuta, situacija za kazneni udarac
Tijekom domaćeg napada u gostujućem kaznenom prostoru, branič je jasno rukama gurnuo svog suparnika i sapleo ga. Sudac koji je bio u savršenoj poziciji odmah je donio odluku o kaznenom udarcu i pokazao žuti karton. Sudačka komisija slaže se s ovom odlukom.

GLAVNI PROBLEM ‘Koliko toga curi iz Hajduka inače… U Dinamu su se šake potezale, ali nitko nije ni zucnuo o tome’

OZNAKE: HNS, Hajduk, 1. hnl, nhapp