DVA KOŠA U OSAM MINUTA Katastrofalnom zadnjom četvrtinom Cibona pogurala Krku prema prvoj pobjedi

09.10.2024., Zagreb - 4. Kolo ABA lige Cibona -  Krka. Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban/PIXSELL

Slovenska Krka je u četvrtom kolu ABA lige s 81-74 pred stotinjak gledatelja u Dvorani Dražena Petrovića protiv Cibone došla do prve ovosezonske pobjede. Za Cibonu ovo je treći poraz u četiri utakmice a osim izgubljenog ogleda protiv jedne od najslabijih momčadi lige problem je i ozljeda Krešimira Radovčića koji je u prvom poluvremenu morao izaći iz igre.

Cibona je pri početku povela s 12-4, malo kasnije bilo je 27-20 a sve nakon toga do 30. minute kretalo se u okviru plus pet za zagrebačku momčad do plus dva za Krku. U zadnju četvrtinu ušlo se s 64-59 za Cibonu međutim u zadnjih deset minuta igrači Chrisa Thomasa naredali su sve greške koje su mogli, od očajnog šuta, loše obrane, koraka, tri sekunde.. pa je Krka u osam minuta napravila 13-2 za vodstvo 72-66 koje Cibona do kraja više nije mogla stići.

Anthony Barber zabio je 16 koševa (2/7 za dva, 4/10 za tri) i podijelio sedam asistencija, po 11 su zabili Domagoj Vuković (4/4 za dva, 1/1 za tri), Filip Bundović (2/6) i Talib Zanna (3/8). Kod Krke najbolji Miha Cerkvenik s 22 koša (6/7 za dva, 2/4 za tri), osam skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

OZNAKE: aba liga, Cibona, krka, poraz