DVA HRVATA U IGRI Ivica Zubac odličan u porazu od Phoenixa, Karlo Matković odigrao prvu NBA minutu

Oct 23, 2024; Inglewood, California, USA; Phoenix Suns guard Devin Booker (1) is defended by LA Clippers center Ivica Zubac (40) in the first half  at Intuit Dome. Mandatory Credit: Kirby Lee-Imagn Images Photo: Kirby Lee/REUTERS

Kirby Lee/REUTERS

Druga večer nove NBA sezone donijela je deset utakmica a Karlo Matković je u ligi debitirao igrajući tek jednu minutu u 123-111 pobjedi svojih New Orleans Pelicansa nad Chicagom. Bullsi su se držali u egalu tijekom prvog poluvremena da bi u trećoj četvrtini Pelicansi otišli na deset, u četvrtoj i do najviših 16 koševa razlike a 23-godišnji 208 cm visoki hrvatski igrač na parket je stupio tek na 60 sekundi prije kraja i u tom periodu upisao po jedan skok i blokadu. Brandon Ingram je predvodio Pelicanse s 33 koša (13/23) i sedam skokova, CJ McCollum je imao 23 koša (5/11 za tri) i pet asistencija. Za Chicago Zach LaVine je zabio 27 koševa (10/17) uz pet skokova i tri asistencije.

Ivica Zubac je odigrao izvrsnu utakmicu s 21 košem (8/13), devet skokova i tri asistencije no njegovi Clippersi su kod kuće nakon produžetka izgubili od Phoenixa s 116-113. Kevin Durant je imao 25 koševa (8/17) od toga dvicu kojom je u zadnjem napadu regularnog dijela postavio 103-103 i odveo utakmicu u produžetak, Bradley Beal ubacio je 24 (4/6 za tri) a Devin Booker 15 (4/5) dok je Jusuf Nurkić imao 11 koševa (2/5) i devet skokova ali je ubacio dva super-važna bacanja na tri sekunde prije kraja za konačni rezultat. James Harden s 29 koševa (10/28), 12 skokova i osam asistencija bio je najučinkovitiji kod Clippersa.

Od ostalih utakmica izdvojit ćemo da je Memphis predvođen Ja Morantom (22 koša, 10 asistencija, pet skokova) s 126-124 pobijedio u Uti unatoč sjajnoj partiji Laurija Markkanena (35 koševa, devet skokova) a Indiana je s Pascalom Siakamom na rubu triple-doublea (19 koševa, devet asistencija, osam skokova) pobijedila s 115-109 Detroit za kojeg je Cade Cunningham imao 25 koševa, osam asistencija i pet skokova. Damian Lillard s 30 koševa (6/12 za tri) i šest asistencija i Giannis Antetokounmpo s 25 koševa (8/11), 14 skokova i sedam asistencija predvodili su Milwaukee do 124-109 pobjede nad Philadelphijom, koja je bila bez Joela Embiida i Paula Georgea, za koju je Tarese Maxey upisao 25 koševa (10/31). I LaMelo Ball je bio blizu triple-double učinka u 110-105 pobjedi njegovog Charlottea nad Houstonom, imao je 34 koša (10/20), 11 asistencija i osam skokova a na drugoj strani Alperen Sengun je bio na 25 koševa (10/22), 18 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte.